BAŞKAN GÜLER: “ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”

11.05.2021
177
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
src="https://ordusosyal.com/wp-content/uploads/2021/05/ordu-sosyal-haber.jpg" data-src="" class="lazy" loading="lazy" alt="BAŞKAN GÜLER: “ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”" width="
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
" height="
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
" />

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Engelli bireylerin fırsat verildiğinde elde ettikleri başarıların takdire şayan olduğunu ifade eden Başkan Güler, hayata geçirilen tüm çalışmalarda engelli vatandaşları gözeterek çalıştıklarını söyledi.
Her bireyin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan ve engellilere karşı duyarlı olunması temennisinde bulunan Başkan Güler, mesajında şu ifadeler yer verdi:
“Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları toplumsal hayatta daha etkin ve verimli kılmak adına her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan önemli bir farkındalık haftasıdır.
Engelli olmak kişinin tercihi değildir, bu sebeple birer engelli adayı olduğumuzu hatırlayarak engelli vatandaşlarımıza karşı her zaman düşünceli ve duyarlı olmalıyız.
Sanattan spora, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kısacası her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır.
Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılamak ve onların günlük yaşam içinde rahatlıkla yerlerini alabilecek şartları oluşturmak bizlere düşen en büyük görevdir.
Gerek Hükümetimiz gerekse Ordu Büyükşehir Belediyemiz yaptığı çalışmalarla engellilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.
Bizlerde Ordu’muzu engelsiz bir şehir haline getirmek için tüm ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışıyor ve engelleri hep birlikte aşıyoruz.
Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizde engelli kardeşlerimizi gözeterek hareket etmeye özen gösteriyoruz.
Belediye olarak engelli istihdamına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda Belediyemiz bünyesinde 59 engelli kardeşimizin istihdamını sağlıyoruz.
Ekiplerimizce tespit edilen engelli kardeşlerimizin akülü tekerlekli sandalyeden beyaz eşyaya, maddi yardımlardan gıda yardımlarına kadar her zaman yanlarında olmayı sürdürüyoruz.
Engelli Basketbol Takımımızla önemli başarılar elde ederken yine Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde bulunan engelli sporcularımıza desteğimizi esirgemiyoruz.
Engellilerimizin sosyal hayata kazanımları konusunda da ORMEK aracılığıyla birçok kursta eğitim almalarını sağlıyoruz.
İlçelerimizde engelli vatandaşlarımızın rahat kullanımı için “Engelsiz Park”, denizi kullanabilmeleri içinde “Engelsiz Plaj” çalışmalarını hayata geçirdik.
Engelli kardeşlerimizin kamu, kurum ve kuruluşlarındaki işlemlerini kolaylıkla yapmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz “Engelsiz Taksi” hizmeti ile bizden talepte bulunan tüm engellilerimizi evlerinden alıp yine işlemleri bittiğinde evlerine ulaştırıyoruz.
Bu vesile ile Engelliler Haftası’nın, engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlayacağını ümit ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların her an yanında olan kıymetli ailelerine sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.