Başarılı Boksörden İl Müdürüne Ziyaret

Mersin’ de düzenlenen Üst Minikler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonasında 3. Olan sporcumuz ödüllendirildi..

09.04.2018
232
Başarılı Boksörden İl Müdürüne Ziyaret

Türkiye Boks Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve 17-24 Mart 2018 tarihlerinde Antalya’ da yapılan Üst Minikler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonasında Ordu’yu başarı ile temsil edip 43 kg da Türkiye 3. sü olan Gökdeniz Sağlam Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’ i makamında ziyaret etti.

Üst Minikler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonasına 43 ilden 580 sporcu katıldı. Ordu’yu başarı ile temsil eden sporcumuz Gökdeniz Sağlam 43 kg da 4 maç sonucunda Türkiye 3. sü oldu.
Ziyarette konuşan İl Müdürü Mustafa Genç, şampiyonu ağırlamaktan memnun olduğunu ve sporcunun başarıdan başarıya koşmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Genç, “Her şampiyonadan sporcularımızın başarı ile dönmesi Ordu’da spor adına bir şeylerin değiştiğinin göstergesidir.  Altyapıdan yetişen sporcu sayısını artırmak bu başarıların en önemli nedenlerinden biridir.  Özellikle antrenörlerimizin özveri ile çalışması bundan sonra başarılarımızı daha da artıracaktır. Gençlik ve Spor bakanlığımızın destekleri ile sporcularımıza güzel imkan ve olanaklar sunmaya devam edeceğiz, yeter ki onların hedefleri büyük olsun.  Avrupa ve Dünya şampiyonaları ile Olimpiyat oyunlarında ülkemizi başarı ile temsil edecek gençler yetiştirmek zorundayız.  Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile 2017 yılında Ordu ilimizdeki sporcuların ve Spor kulüplerinin yarışmalara katılabilmeleri 1 milyon beş yüz bin TL harcama yaptık. 2018 yılında da bu destek artarak devam edecek” dedi.
Mustafa Genç, başarılı sporcuyu tebrik ederek cumhuriyet altını ile ödüllendirdi

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.