Av. Koray Maral: “Ünye’nin İl Olması Büyükşehiri Düşürmez”

Ünye’nin il olması için başlatılan imza kampanyasını “il olursa Büyükşehir ile oynanmış olur” şeklinde değerlendiren Ak Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’a kamuoyundan tepki mesajları geliyor. Ünye’de basın mensupları ve partilileriyle bir araya gelen milletvekili, Ünye’nin il olmasının şehri menfaati açısından iyi olmayacağını söylemişti. Bu açıklama da kamuoyunda büyükşehirin düşeceği yönünde algılanmıştı.

21.12.2021
428
Av. Koray Maral: “Ünye’nin İl Olması Büyükşehiri Düşürmez”

Yapılan bu açıklamalara bir cevap da Ünyeli isim Av. Koray Maral’dan geldi. Maral, yaptığı değerlendirmede şu detaylara yer verdi:

“Ordu’nun büyükşehir olması için TBMM’de yapılan çalışmalarda ben de bulundum. Nüfusun aşağı düşmesiyle Büyükşehir ünvanından bir kayıp olmayacağını biliyorum. Ordu’nun büyükşehir statüsünden düşmesi için TBMM’nin veya cumhurbaşkanlığının kararnamesi gereklidir. Eğer ki cumhurbaşkanı “Ordu’nun vasfı düşsün” derse bu mümkündür. Diğer şekilde Ünye’nin il olmasıyla Büyükşehirden bir kaybımız olmaz. Hatta bölgemiz yeni bir il ve bu vesileyle yeni bir ivme kazanır.” dedi.”

Haber: Talip KOCAKOÇ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.