ALTINORDU’NUN PRESTİJ PROJESİNE START VERİLDİ

Altınordu Belediyesi, Altınordu’nun yeni ve modern yüzü, çevre dostu uygulamalarının da yeni bir örneği yeşil Altınordu’yu güçlendirecek, gençlerin, kadınların her kesimden insanın ve yerli yabancı misafirlerin ilgi odağı olacak yeni çekim ve cazibe merkezi Z KUŞAĞI VADİSİ projesine start verdi.

ALTINORDU’NUN PRESTİJ PROJESİNE START VERİLDİ

Gençlik enerjisi diye müthiş bir gerçek var ve bu gerçek Altınordu’da artık caddelerde olacak. Altınordu Belediyesi yayalaştırma ve sokak sağlıklaştırması çalışmalarıyla caddeleri gençlere açıyor. Şehirde başlayan dönüşüm Z Kuşağı Vadisi Projesiyle taçlanıyor. Gençlere yönelik sosyal kültürel ve istihdam odaklı birçok çalışma yürüten Altınordu Belediyesi Z Kuşağı Vadisi ile de yeni bir cazibe ve çekim merkezi oluşturuyor.

ALTINORDU’NUN MARKA DEĞERİNE DEĞER KATACAK

Bu kapsamda Alparslan Türkeş caddesi ile Kahraman Sağra caddesi arasında kalan Okullar caddesi araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılacak. Belediye tarafından hayata geçirilen çalışma ile yaklaşık 9 bin metrekare alanda yeşil alanları, meydanları, havuzları, çeşmeleri, yoğun yeşil alana sahip oturma grupları, Engelli şarj istasyonu, saat kulesi, yürüyüş ve engelli rampası bulunan yaya yolu ve dikey bahçesiyle hayata geçirilecek ‘Z Kuşağı Vadisi’ Altınordu’nun marka değerine değer katacak.

2700 METREKARE YEŞİL ALAN İLE ŞEHRE NEFES ALDIRACAK

Çevre dostu uygulamalarıyla şehirde yeşil alanları çoğaltan Altınordu Belediyesi bu Projesiyle uygulama alınanda bulunan mevcut 280 metrekare yeşil alan yapılacak çalışmayla 2700 metrekareye çıkarılıyor. Yeşil alanda yapılacak ağaçlandırma ile 15 farklı tür çınar, ıhlamur, narenciye, manolya, akasya ve benzeri ağaçlarla botanik bahçesi tadında olacak.

Z KUŞAĞI VADİSİ’NDE 3 MEYDAN OLUŞTURULUYOR

Bölgenin tarihi dokusuna uyumlu mimarisiyle dikkat çeken yürüyüş güzergahları bir yana çeşitli sosyal donatı alanlarının da yer aldığı vadi projesiyle adeta şehir canlanacak. Altınordu Belediyesi hizmet binasının hemen önünde yapılacak sokak yayalaştırması kapsamında 3 meydan yapılacak.

ALTINORDU MİNYATÜR BOTANİK BAHÇESİ TADINDA YENİ BİR MEYDANA KAVUŞUYOR

Alparslan Türkeş caddesi yönünde doğal taş setlemeler, oturma birimleri ve yeşil alanla çevrili su ögesi olarak kuru havuzu barındıran 109 m2 alana sahip bir meydan, Okullar caddesi ile 312. Sokağın kesişiminde saat kulesi, geniş bir pergola, oturma grupları ,dikey bahçe ve yeşil alanla çevrili yine su ögesi olarak kuru havuzu barındıran 223 m2 alana sahip 2. bir meydan ve belediye önü kapalı otopark üzeri alanda 500 m2 tören alanına, 1050 m2 yoğun yeşil alana sahip oturma gruplarıyla çevrelenmiş 3. Bir meydan olacak. 3. Meydan bitki çeşitliliği ile adeta minyatür bir botanik bahçesi olacak.
Doğal taş, kestane ağacı gibi yerli malzeme kullanımına özen gösterilerek oturma birimleri, zemin döşemeleri özgün biçimde tasarlanan proje hayata geçtiğinde Altınordu’nun marka değerine değer katacak.

BAŞKAN TÖREN,”VİZYONU DÜNYA KENTİ ALTINORDU HEDEFİ VE İDDİASIYLA 7/24 KESİNTİSİZ ÇALIŞIYORUZ”

Çalışmalara start verilen Z kuşağı vadisi projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tören, “göreve geldiğimiz günden bu yana ‘vizyonu dünya kenti Altınordu’ hedefi ve iddiasıyla gece-gündüz, yağmur-çamur demeden7/24 kesintisiz çalışmaktayız” dedi.
Seçim döneminde verdiği sözleri bir bir yerine getirdiklerini aktaran Tören, “bir yandan pandeminin etkilerini hafifletmek için mücadele verirken öte yandan da seçim sürecinde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyor, deyim yerindeyse emanete sahip çıkıyoruz. Şimdi de özellikle ‘z kuşağı’ olarak tabir edilen gençlerimize yönelik planladığımız çalışmayı hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜM KUŞAKLARIN ŞEHİRLERİYLE GURUR DUYACAKLARI BİR ESER

Projenin tüm kuşakların şehirleriyle gurur duyacakları bir eser olduğunu söyleyen Başkan Tören, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
“Geleceğimiz olan gençlerimizin kendilerini özel ve değerli hissedecekleri, aynı zamanda ailelerin çocukları ile birlikte huzur ve güven içinde zaman geçirecekleri, velhasıl tüm kuşakların şehirleriyle gurur duyacakları bir eseri sizlerin hizmetine sunuyoruz. Yaşanabilir bir şehrin ötesinde düşünen, üreten, hayal eden, sanatıyla, kültürüyle, turizmiyle geleceğini yeniden şekillendiren, bir yönüyle de hayat boyu öğrenme çerçevesinde eğitime katkı sunan ama yeşili ve sporu da ihmal etmeyen, yaşlısıyla-genciyle, kadınıyla-erkeğiyle, engellisiyle-ihtiyaç sahibiyle ve nihayetinde gayrısız tüm kesimleriyle mutlu bir şehir inşa etmek istiyoruz. Bu kapsamda Belediye hizmet binamızın çevresinde ‘Z Kuşağı Vadisi’ projemizi hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Şehrimize değer katacak bu projenin tüm şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.