Altınordu’da Hedef Erişilebilir ve Engelli Dostu Şehir!

14.01.2022
223
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
src="https://ordusosyal.com/wp-content/uploads/2021/05/ordu-sosyal-haber.jpg" data-src="" class="lazy" loading="lazy" alt="Altınordu’da Hedef Erişilebilir ve Engelli Dostu Şehir!" width="
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
" height="
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/talipkoc/public_html/ordusosyal.com/wp-content/themes/lara/lib/functions/commonfunctions.php on line 150
" />

Başkan Aşkın Tören öncülüğünde toplumun tüm sosyal kesimlerine gösterdiği ilgi ve duyarlılıkla vatandaşların takdirini toplayan Altınordu Belediyesi, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasında görme engelli bireyleri de unutmadı.
7-14 Ocak tarihleri arasında bir dizi farkındalık etkinliğinin düzenlendiği Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasında Altınordu Belediyesi tarafından görme engelli bireyler için bir bağımsızlık ve güvenlik sembolü kabul edilen beyaz baston hediye edildi.
Başkan Aşkın Tören’in talimatları ile düzenlenen farkındalık programı kapsamında Ordu Hasta ve Engelli Haklarını Koruma Derneğini ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akyurt, dernek başkan yardımcısı Göksel Demirel’den sorun, ihtiyaç ve talepleri hakkında bilgi aldı. İhtiyacı olan on bir görme engelliye Başkan Aşkın Tören’in ‘beyaz baston’ ve görme engelliler için Braille Alfabesi ile hazırlanmış kitap seti hediyelerini ulaştıran belediye Başkan Yardımcısı Akyurt, Altınordu Belediyesi olarak engelli bireyler ile her zaman dayanışma içerisinde olduklarını söyledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Göksel Demirel ise, “Daima yanımızda olan varlığından güç ve destek aldığımız Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e çok teşekkür ediyorum” sözleri ile mukabelede bulundu.
Altınordu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri de şehirde bulunan görme engellileri evlerinde ziyaret ederek Başkan Tören’in hediyelerini, dayanışma mesajını ve selamlarını ilettiler.
 
Başkan Tören: “Her Yönüyle Yaşanabilir, Erişilebilir ve Engelli Dostu Bir Şehir İçin Çalışıyoruz”
Yaptığı açıklamada “Engelli dostu ve herkes için erişilebilir bir kent” hedefiyle çalıştıklarını belirten Başkan Tören, “belediye tarafından hayata geçirilen tüm alt ve üstyapı yatırımlarının engelliler düşünülerek yapıldığını kaydetti.
“Altınordu Belediyesi olarak bu şehirde engelsiz, bir o kadar da engelli dostu şehir hedefi ile yola çıktık” diyen Tören, “Toplumda dezavantajlı gruplar dediğimiz kitlelere yönelik sosyal belediyecilik hizmetlerimizin çeşitliliğini, kalitesini, muhtevasını ve yoğunluğunu artırdığımızı rahatlıkla ifade edebiliyorum. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak, onların sosyal yaşama katılımlarını artıracak birçok müesseseyi hizmete hazır hale getirdik” dedi.
Engellileri hak ettikleri saygın noktalara ulaştıracak uygulamalara da imza attıklarını kaydeden Başkan Tören “bütün bunların yanında engelsiz araçlarımızla 7/24 mesafe ve konum gözetmeksizin engelli kardeşlerimizin daima hizmetindeyiz. Bu şehirde ayrımsız tüm gönüllere dokunmaya devam edeceğiz ve bunun için hiçbir şeyi kendimize engel görmeyeceğiz” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.