ALTINORDU DEĞİŞİYOR, YENİ MAHALLE SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR!

Altınordu Belediyesi, hayata geçirdiği dev altyapı yatırımlarıyla şehirde başlattığı değişim ve dönüşüm çalışmalarının önemli bir bölümünü tamamladı. Yapılan çalışmalarla uzun yılların altyapı sorunlarına çözüm üreten Altınordu Belediyesi, yenileme çalışmalarına mahalle mahalle devam ediyor. Yeni Mahalleyi baştan aşağı sokak sokak, cadde cadde yeniden inşa eden yenileme çalışmalarında finale gelindi.

15.06.2021
243
ALTINORDU DEĞİŞİYOR, YENİ MAHALLE SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR!

Altınordu Belediyesi tarafından yaşanabilir, marka şehir hedefiyle yapılan altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla Altınordu geleceğe hazırlanıyor. Şehrin muhtelif noktalarında eş zamanlı devam eden çalışmalar yılların hizmet beklentilerine cevap olurken, uzun yılların sorunlarına da çözüm getiriyor. Altınordu Belediyesi hizmet seferberliği ile 92 mahalleye eşit hizmet ilkesiyle dokunmaya hizmeti ve konforu vatandaşların ayağına götürmeye devam ediyor.

26 SOKAK 5 CADDESİYLE YENİ MAHALLE SİL BAŞTAN

Altınordu’nun önemli yaşam ve ticaret merkezi konumunda bulunan ve günlük 60 binden fazla insanı ağırlayan Yeni Mahalle Altınordu Belediyesinin hayata geçirdiği dev yatırımlarla alt ve üst yapısıyla sil baştan yenilendi. Yapılan yenileme çalışmalarında 26 sokak 5 cadde sağlıklı altyapısı, sıcak asfalt konforuna kavuşmuş yolları ve modern kaldırımlarıyla şehre değer katan yaşam alanlarına dönüştü.

YENİ MAHALLE’DE 11 KİLOMETRE’YE YAKIN YAĞMUR SUYU HATTI İLE ALTYAPI TAMAMEN YENİLENDİ

Yapılan altyapı çalışmaları kapsamında Yeni Mahallede 26 sokak 5 caddede 10571,30 metre yağmur suyu hattı yapımı gerçekleştirildi. Altınordu’nun üst Mahallerinde bulunan derelerden gelen suların kesişme noktası olan cadde ve sokaklarda yapılan çalışmalarla olası su taşkınlarına karşı önlem alındı. Bölgede altyapı tamamen yenilenerek hizmete sunuldu.

6 KİLOMETRE’Yİ AŞKIN SICAK ASFALT ÇALIŞMASI İLE ŞEHİR TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK ALTERNATİF GÜZERGAHLAR OLUŞTURULDU

Altyapı çalışmaları tamamlanan sokak ve caddelerde çalışmalarına ara vermeden devam eden Altınordu Belediyesi mevcut yollarda ve şehrin birçok bölgesine açılan alternatif güzergahlarda 6347,62 metre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla hem cadde ve sokakların yolları sıcak asfalt konforuna kavuşturuldu hem de şehir içi trafiğini rahatlatacak alternatif yollar oluşturuldu.

SADECE YENİ MAHALLE’DE 5 KİLOMETRE MODERN KALDIRIM YAPILDI

Altyapı ve yol çalışmaları tamamlanan bölgelerde ara vermeden baskı beton kaldırım çalışmalarına başlayan Altınordu Belediyesi Yeni Mahallede 11254, 77 metrekare modern kaldırım yapımı gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 kilometre uzunluğa sahip engelli geçişlerine de uygun dizayn edilen modern kaldırımlar ile yaya trafiği ve şehir içi mekanlara ulaşım kolaylaştırıldı. Altyapı ve sıcak asfalt çalışması tamamlanan sokaklarda ve şehrin muhtelif noktalarında kaldırım çalışmalarına ara vermeden devam ediliyor.

ÇALIŞMALAR 7/24 MESAİ İLE TAMAMLANDI

Son etap çalışmalar kapsamında altyapısı bitirilen 322, 323, 329 sokaklar ile Kahraman Sağra caddesinin okullar caddesi ile 329. Sokak arasında kalan kısmı ve Okullar caddesinin Zübeyde Hanım caddesi ile Alparslan Türkeş caddeleri arasında kalan 1400 metrelik alanda ekiplerin gündüz gece devam eden mesaisi ile sıcak asfalt çalışması tamamlandı. Şehrin dört bir tarafına açılan konumlarıyla şehir trafiği açısından öneme sahip cadde ve sokaklar sıcak asfalt ile buluşturularak hem vatandaşlar konforlu bir hizmete kavuşturuldu hem de şehre alternatif güzergahlar olarak hizmete sunuldu.
Şehir genelinde hizmet seferberliği yürüttüklerin söyleyen Başkan Aşkın Tören, şehri bugün yaşadığı sorunlardan kurtarırken aslında kalıcı hizmet ve eserler ile aynı zamanda şehrin geleceğine de yatırım yaptıklarına dikkat çekti.

BAŞKAN TÖREN, “ŞEHRİ BİRÇOK NOKTADA ADETA YENİDEN İNŞA EDİYORUZ”

“Bu şehir bizim şehrimiz ve biz bu şehre aşığız” diyen Başkan Tören, “tüm sorunları hemşehrilerimizle istişare ile ortak akıl ile hem bugüne hem de geleceğe yönelik yatırımlarla birlikte çözüyoruz. Şehrimizi bir bütün olarak gören anlayışımızla bütün şehir eşit hizmet ilkemizden taviz vermeden şehir merkezinde mahalle mahalle sokak sokak cadde cadde bir yenileme ve değişim dönüşüm çalışması yürütürken diğer taraftan da kırsal mahallelerimizde ulaşımda konforu yaşatacak çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Şehrimizi her yönüyle ve tüm alanlarıyla marka şehir yapabilmek adına gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz. Şehrimizin en önemli ve en eski yerleşim merkezlerinden birisi olan Yeni Mahallemizi gerçekten titiz ve özverili bir çalışma sonunda baştan aşağı yeniledik. Çoğu ilçeden daha büyük bir alanda gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışmaları hemşehrilerimize ve şehrimize hayırlı olsun. Hizmetlerimiz ve yatırımlarımız artarak devam edecek” şeklinde konuştu.
Vatandaşlar ve bölge esnafları Yeni Mahallede yapılan geniş çaplı yenileme çalışmalarından duydukları memnuniyetlerini ifade edip Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.