ALTINORDU BELEDİYESİ ULAŞIM AĞINI GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Hizmet ve eser Belediyeciliği anlayışıyla şehrin uzun yıllardır bekleyen akut sorunlarına köklü çözümler üreten Altınordu Belediyesi, kırsal mahallelerde ulaşımda yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmak için de kesintisiz bir çalışma yürütüyor.
Altınordu Belediyesinin 72 mahalleyi kapsayan 50 kilometre beton yol seferberliği ile kırsal mahallelerin engebeli yokuşları beton yol ile hem güvenli hem de konforlu hale geliyor.

21.06.2021
267
ALTINORDU BELEDİYESİ ULAŞIM AĞINI GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

KUYLU MAHALLESİ’NİN ÜÇ SOKAĞI GÜVENLİ VE KONFORLU ULAŞIMA KAVUŞTU

Altınordu Belediyesinin kırsal mahallelerin özellikle olumsuz hava koşullarında ulaşımda büyük zorluklar yaşanan bölgelerinde standardı yüksek, konforlu ve güvenli ulaşım parolasıyla başlattığı 50 kilometre beton yol seferberliğinde bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulan Orhaniye, Öceli, Akçatepe, Yukarıtepe, Bayramlı, Zaferköy ve Hürriyet mahallelerinin ardından birçok mahallede eş zamanlı devam eden beton yol çalışmalarının Kuylu mahallesi etabı da tamamlandı. Ulaşımda güçlükler yaşanan Kuylu mahallesi İmamoğlu, Yalak ve Merkez sokaklarda yapılan beton yol çalışmasıyla yaşanan sorunlar çözüme kavuşturuldu.

BAŞKAN TÖREN BATTANİYE İLE AMBULANSA TAŞINAN VATANDAŞIN YOL ÇİLESİNE DE SON VERDİ

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Kuylu mahallesinde devam eden beton yol çalışmaları sırasında Merkez sokak sakinlerinden Nail Durmuşoğlu’nun ulaşım sorunu nedeniyle tedavisinde büyük güçlükler yaşandığından haberdar olur olmaz ekiplere verdiği talimatla Durmuşoğlu’nun yol çilesine de son verdi. Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle sürekli tedaviye ihtiyaç duyan ancak araçların hatta Ambulansın dahi kendisine ulaşamaması nedeniyle mahalle sakinleri tarafından battaniye ile taşınan Nail Durmuşoğlu’nun yolu da Başkan Tören’in talimatıyla ekipler tarafından beton kaplama ile ulaşılabilir ve güvenli hale getirildi.
Kuylu Mahallesinde Muhtar Yener Bıyık ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tören yapılan çalışmaları da yerinde inceledi.

BAŞKAN TÖREN, “TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE DOKUNABİLMEYİ KENDİMİZE DÜSTUR EDİNDİK”

Kuylu Mahallesinde beton yol çalışmasını tamamladıklarını belirten Başkan Tören, “malum sezon başında 50 km bir beton yol çalışması başlattık. Bu çalışmamızın Kuylu etabını da tamamlamış olduk. Allah hayırlı eylesin” dedi.
Çalışmaların kesintisiz süreceğini aktaran Tören, “bu programın hemen ardından Allah bize nasip ederse yine mahallelerimizin, Mahalle sakinlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni iş programlarımız yeni planlamalarımız devam edecek.
50 kilometre beton yolu hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Bundan sonra bir başka 50-100 kilometreyi de ekleyerek dönemimiz sonuna kadar kırsaldaki bütün mahallelerimizin sorunlarını önemli ölçüde çözmüş olacağız. Bu şehre, hemşehrilerimize aşkınan hizmet etmeye, hizmetlerimizle toplumun tüm kesimlerine dokunmaya asla eksik etmeyeceğimiz hürmetimizle de gönülleri kazanmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.
Çalışmalardan ve hizmetlerden çok memnun olduklarını ifade eden Kuylu Muhtarı Yener Bıyık ve mahalle sakinleri Başkan Aşkın Tören ve Altınordu Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.