AKSARAY’DAN DERECELERLE DÖNDÜLER

Aksaray’da gerçekleştirilen Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nda Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları başarılarla Ordu’ya döndü.

17.08.2021
342
AKSARAY’DAN DERECELERLE DÖNDÜLER

BÜYÜKŞEHİR JUDOCULARI 2021 BALKAN ŞAMPİYONASI’NA KATILMAYA HAK KAZANDI

Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası, Aksaray’da yapıldı. Aksaray Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen, Ordu Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü’nden de 10 sporcunun katıldığı şampiyonada 57 kentten 316’sı kadın, 420’si erkek olmak üzere toplamda 736 sporcu dereceye girmek için mücadele etti.

2 BRONZ, 2 GÜMÜŞ MADALYA ALINDI

Şampiyonada Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü judocuları 2 gümüş, 2 bronz madalya alarak 2021 Balkan Şampiyonası için yapılacak olan milli takım kampına katılmaya hak kazandı.

Türkiye Judo Şampiyonası’nda kıyasıya mücadele eden judoculardan Bayanlarda 32 kg Derya Deniz Günduğ ikinci, +63 kg Sema Yıldırım ikinci, 57 kg Deniz Yeşilyurt üçüncü olurken Erkeklerde 66 kg Çınar Türker üçüncü 34 kg da ise Berk Tanay beşinci oldu.

“BALKAN ŞAMPİYONASI’NA KATILMAYA HAK KAZANARAK BİZLERİ AYRI GURURLANDIRDILAR”

Ordu’ya derecelerle dönen Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü sporcularını tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Aksaray’da gerçekleştirilen şampiyonada ilimizi temsil eden tüm sporcularımızı yürekten kutluyorum. Elde ettikleri başarılarla 2021 Balkan Şampiyonası’na katılmaya hak kazanarak bizlere ayrı bir gurur yaşattılar. Önümüzdeki şampiyonada da tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Her daim sporun ve sporcumuzun destekçisiyim” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.