Ak Partili Milletvekili: “Ünye İl Olursa Büyükşehirle Oynanmış Olur”

Ak Parti ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, son günlerde Ordu gündeminde sıklıkla konuşulan ve TÜİK istatistikleriyle desteklenen, “Ünye İl Olsun” kampanyası hakkında konuştu! Ünye’nin sorunlarını gazeteciler gözünden dinlemek ve notlarını almak üzere ilçedeki basın mensuplarıyla bir araya gelen milletvekili, il olma meselesini iki farklı açıdan değerlendirdi. Vekilin açıklamaları, il olma hayalini bir kere daha suya düşürecek gibi görünüyor.

21.12.2021
286
Ak Partili Milletvekili: “Ünye İl Olursa Büyükşehirle Oynanmış Olur”

“Ordu’nun Büyükşehirliği İle Oynanmış Olur!”

Yediyıldız, değerlendirmelerinde şu ifadelere yer verdi:

“Olaya farklı açılardan bakmak lazım. Ünye’nin şanı şöhreti açısından il olması iyidir ancak menfaati açısından bunun bir faydası olmayacağını düşünüyorum.  Ünye’nin Ordu’nun bir parçası olduğu ve Ordu’dan ayrılmayacağını düşünüyorum. Ordu Büyükşehirdir, Ünye ayrılırsa Ordu’nun Büyükşehirliği ile oynanmış olur.”

Bu açıklamanın ardından kampanya süreci nasıl işleyecek merak ediliyor.  Geçtiğimiz günlerde Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nda bir araya gelen Ünye’deki birçok sivil toplum kuruluşu yetkilisi, attıkları imza ile “Ünye İl Olsun” kampanyası başlatmışlardı.

Haber: Talip KOCAKOÇ

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.