ADIGÜZEL: “MİLLİ EĞİTİM BAKANI ORDU’DA NEYİ ÇÖZDÜ?”

Geçtiğimiz hafta Ordu ziyaretlerinde bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu’daki eğitim öğretim faaliyetlerinden övgü ile bahsetmiş ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güleri de bu başarıda paydaş olarak görmüştü.

14.02.2022
277
ADIGÜZEL: “MİLLİ EĞİTİM BAKANI ORDU’DA NEYİ ÇÖZDÜ?”

Ziyaretlere ilişkin bir açıklama da Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’den geldi. Konuya eleştirel bir gözle bakan Mustafa Adıgüzel, “Milli Eğitim Bakanı Ordu’da neyi çözdü?” şeklinde konuştu.

CHPli vekil, Bakan Özer’e yüklendi ve Ordu’da bazı ilçelerde çocukların okulu bırakmaya başladığını söyledi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Milli Eğitim Bakanı Ordu’ya geldi gitti. Bakan, Ordu’da hangi eğitim sorununu çözdü? Hangi vaatte bulundu? Okulların temizlik sorununu mu çözdü? Sağlık sorununu mu çözdü? Güvenlik sorununu mu çözdü? Damı akan okulların fiziki koşullarını mı çözdü? İnşaat halinde okullar var. 4-5 okul bir binaya sıkışmış onları mı çözdü? Milli Eğitim Müdürlükleri il milli eğitim başta olmak üzere tarikat vakıf ve cemaat yuvaları olmuş. Bunlar arasında parsellenmiş buraları mı çözdü? İlçelerde bazı okullarda öğrencilere cinsel taciz gibi öğretmene taciz şiddet gibi olaylar arttı. Bunları mı çözdü? Kış ayında okulların yakacak sorunu var. Elimdeki icmal listesine göre Ordu’nun 10 ilçesine hiç yakacak gönderilmemiş. Yakacak tedarik günlük yapılan yerler var. Çocuklar üşüyor hasta oluyor bunları mı çözdü? Birçok ilçede çok daha vahim koşullar var ama bir örnek vermek istiyorum.

Akkuş kırsal ilçemizde zamanında bitmeyen okul inşaatları nedeniyle öğrencilerin vakti yollarda geçiyor. Kendi okulu dışında okullarda öğrenim gören öğrencilere beslenme desteği verilmiyor. İlçedeki Anadolu lisesinde yatılı okuyan öğrenciler okulla yurt arası 1.5 km. 2 bin rakımlı ilçede kar altında ana yol kenarında yaya olarak gidiş ve gelişte büyük eziyet çekiyorlar. Bu şekilde eğitimdeki ilave maliyetler ve çekilen eziyet Akkuş ilçemizden bu öğretim yılı başından beri 30 öğrencinin eğitim hayatını terk etmesine yol açtı. Bu durum ülkenin ayıbıdır. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bunları da biliyor musunuz? Sana Ordu’da bunlar da söylendi mi?”

Haber: Talip KOCAKOÇ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.