78 YAŞINDAKİ MEHMET KERMEN: “EVLİLİK VAADİYLE KANDIRILDIM!”

Ordu’nun Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi’nde ikamet eden 78 yaşındaki Mehmet Kermen, “Eşim tarafından dolandırıldım” diyerek Fok Tv’de yayınlanan “Fulya ile Umudun Olsun” programına konuk olarak katıldı. İlküvez eski muhtarı Musa ve Kasım adlı aracı kişiler vasıtasıyla evlenme vaadiyle Şehri Hanımla tanıştırıldığını söyleyen Kermen, kişilerin kendisinden tanışma parası istediğini de ileri sürdü. Şehri Hanımla tanışan ve nikah da kıyan Mehmet Kermen 20 gün içinde evi, parası ve altınlarının elinden alındığını, dolandırıldığını ve üstüne dövülmenin üzerine geldiğini ifade etti.
Yayına bağlanan Şehri Hanım ve kızı da iddiaları yalanlarken İlküvez eski muhtarı Musa ve tanıştırmaya aracı olan Kasım Bey’den henüz bir açıklama yok. Yayına gelen ihbarlar da Mehmet Kermen’i doğrularken bu ihbarlar da programın ilerleyen bölümlerinde masaya yatırılacak. İşte detaylar…

14.07.2021
599
78 YAŞINDAKİ MEHMET KERMEN: “EVLİLİK VAADİYLE KANDIRILDIM!”

Gazeteci Talip Kocakoç’un derlediği bilgilere göre; Geçtiğimiz yıllarda eşi vefat eden 78 yaşındaki Mehmet Kermen, yeniden evlenmek istedi ve mahallenin eski muhtarı olduğu iddia edilen biri aracılığyla İstanbul’daki Şehri Hanım ile tanıştırıldı. Kermen’i başına gelmeyen kalmadı! İşte o iddialar ve programda yaşananlar…

“EVİMİ, PARAMI, ALTINLARIMI KAYBETTİM”

Program sunucusu Fulya Öztürk’ün sorularını yanıtlayan Mehmet Kermen, mağdur olduğu iddiasıyla şu açıklamalarda bulundu:

“Evimi, paramı ve altınlarımı kaybettim. Canımı zor kurtardım. Bize aracı olan Musa’ya diğer aracı Kasım’a iletmek üzere 10 bin TL para verdim ve kadınla görüntülü konuştuk. Birbirimizi beğendik ve bana” Aşkım” diye hitap etmeye başladı. Etkilendim tabi.

Evimin tapusunu ipotekleri fındık bahçesiyle takas ederek Şehri Hanım’ın üzerine verdim. Araba gönderdim ve İstanbul’daki eşyalarını getirdim. 20 gün boyunca aramız çok iyiydi. Yeme içme, canım cicim derken kızının da babacığım söylemleri beni daha da etkiledi. Böyle insanları kaybetmek olmaz dedim.

Sonra benden altın, para, bilezik falan istemeye kalktılar. Fındık dönemindeyiz, fındığın hasadından sonra olabilir dedim tabi.

“KIZI BENİ DÖVMEYE KALKTI”

“Ben her şey iyi olsun istedim. Sesimi çıkarmıyordum. Eşimin kızı bana saldırmaya kalktı; annesinin kollarına bilezik takmıyormuşum, para vermiyormuşum. Bunun için beni dövmenin üzerine geldi.

“BEN SADECE EVLENMEK İSTEDİM”

“21 Bin TL param gitti, 1 ev gitti, 30 bin TL de altınım gitti. Hepsini geri istiyorum. Boşanmak istiyorum. Şehri Hanım beni kandırdı. Bana oyun etti. Yazıklar olsun Şehri Hanım’a da Musa Muhtara da. Yaktınız beni. Yaktın beni Musa! Ben seni baba dostu bildim Musa. Ben sadece evlenmek istedim, bana oyun ettiniz.”

“SEN BENİ YAKTIN MUSA!”

“Musa, aracı kişiye verilmek üzere benden paralar istedi. Musa dedim, ben evlenmeye kalkarsam ve bu iş olmazsa ben İlküvez’de çıkamam Musa dedim. Ama sen beni dolandırdın, sen beni yaktın Musa.

Şehri bana “Aşkım” dedi, kızı “Babacığım” dedi. Ben böyle insanları nasıl bırakabilirim diye düşündüm. Ben yaşlı adamım. İstanbul’da Şehri Hanıma evlilik teklifi yaptım. Evlendik.

Şimdi çocuklarım ‘Bizi dinlemedin’ diye bana bu konuda sahip çıkmak istemiyorlar. Yok konuşuyoruz aramızda bir sorun yok sadece bu konuda yayına falan bağlanmak istemiyorlar.

Şehri Hanım’ın Kızı: “İDDİALAR YALAN, BİZİ AÇ SUSUZ BIRAKTI, ANNEM GÜVENCE OLARAK EVİ İSTEDİ”

Yayına telefonla bağlanan Şehri Hanım’ın kızı şu ifadeleri kullandı ve telefonu kapattı:

“Kendisi bizi aç susuz bıraktı, kızı olarak beni istemedi. Dolandırma diye bir durum yok. Biz İstanbul’da kendi evimizde otururken Mehmet Bey bizi aldı ve Memleketi İlküvez’deki evine götürdü. Bizi toplayıp toparlayıp kömirlüklere atan kendisi. Annem güvence olsun diye, 67 yaşındaki kadın, kendisini garantiye almak için ev istedi.

Yayına Telefonla Bağlanan Ahmet Bey: “MUSA VE KASIM BENİ DE KANDIRDI!”

Fulya Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu “Fulya İle Umudun Olsun” programını arayan Ahmet isimli vatandaş, kendisinin de İlküvez Mahallesi’ne yakın bir yerde oturduğunu ve aynı kişilerin yine kendisini Şehri Hanımla 12 bin TL karşılığında tanıştırdıklarını söyledi. Daha önce başından dolandırılma olayı geçen Ahmet Bey öncesinde bu parayı vermek istemese de Musa-Kasım-Şehri kişilerini şu sözlerle ifade etti:

“Musa ve Kasım beni Şehri Hanım ile tanıştırdı. Bunun karşılığında Benden 12 Bin TL para istediler. Ben öncesinde dolandırıldığım için bu para işlerine girmek istemedim. Sonra Şehri Hanımla anlaştık ve bu parayı ona hediyelik bir şeyler almak için kullanırız dedik. Şehri Hanım, benden para istenildiği duyunca “Ben satılık mıyım, hayvan mıyım?” gibi ifadeler kullandı ve bu sözlerine güvenerek kendisine inandım.

Önceleri para istemedi, çekimser davrandı ama sonra 5 dal bilezik istedi, 3 dal bileziğe anlaştık. Olur/olmaz derken benim Ünye’deki dairemi Şehri Hanım’ın üzerine vermem istendi.”

Mağdur olduğunu söyleyen Mehmet Kermen, Eğribel Mahalle Muhtarı Hilmi Bey’e seslenerek yayına bağlanmasını ve bildiği her şeyi anlatmasını istedi.

PROGRAMA AİT VİDEOLAR…

Mehmet Kermen ile ilgili bölümü 12:00’inci dakikadan sonra izleyebilirsiniz…
Programın ikinci bölümü
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.