3 Aralık Dünya Engelliler Günü

03.12.2018
95
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen Dünya Engelliler günü, engelli bireylerimizle ilgili toplumsal farkındalığı oluşturmayı amaçlamıştır.
Herkesin birer potansiyel engelli olarak düşünülmesi gerektiğinden hareketle, toplumların engelli bireylerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yaşama azami düzeyde katılımını sağlamak için top yekûn bir anlayış geliştirmesi ve sürdürmesi gerekmektedir.
Devletimiz ise engelli vatandaşlarımızın özelikle günlük yaşamlarını diğer sağlıklı bireyler gibi sürdürebilmesi için eğitim başta olmak üzere, sosyal ve kültürel faaliyetler ve altyapı gibi çalışmaları titizlikle sürdürmektedir.
Yerel ölçekte ise belediyeler olarak bizler Ünye özelinde engelli vatandaşlarımız için örnek uygulamalar yürütmeye devam ediyoruz.
Ünye Belediyesi olarak, Engelli Koordinasyon Merkezimizde kardeşlerimizin zamanlarını en verimli şekilde geçirmeleri için sağlıklı bir mekânı hizmete sunmanın yanı sıra, onların sportif faaliyetler içerisinde olmaları adına Bedensel Engelliler Spor merkezini de uygulamaya koyduk.
Yine Ünye Belediyesi olarak yıl içerisinde birçok sosyal ve kültürel aktiviteler düzenleyerek engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama katılımlarını arttırıyoruz.
Kent merkezinde ücretsiz olarak hizmet veren engelli araç şarj istasyonları gibi hizmetlerimizle de günlük yaşamlarını kesintisiz sürdürmelerini sağlıyoruz.
Gönül Belediyeciliği düsturundan hareketle engelli kardeşlerimizin toplumumuzun vazgeçilmez bireyleri olduğunu unutmuyor, birlikte ortak paydalarda azami miktarda buluşarak geleceğe daha güvenle bakıyoruz.
Bu minvalde 3 Aralık Dünya Engelliler gününü tebrik ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.