Bugun...



Turkcell’li atletler Avrupa Şampiyonası’nda sahne alıyor

Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin yıldızları, Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek. 7 Ağustos’ta (yarın) Almanya’nın Berlin kentinde başlayacak ve 12 Ağustos’ta noktalanacak organizasyonda Türkiye, 31’i erkek, 12’si kadın toplam 43 kişilik sporcu kafilesi ile yer alacak.

facebook-paylas
Tarih: 06-08-2018 12:25

Turkcell’li atletler Avrupa Şampiyonası’nda sahne alıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin önemli yıldızları bu kez Avrupa Şampiyonası’nda madalya için piste çıkacak. 7 Ağustos’ta (yarın) Almanya’nın Berlin şehrinde başlayacak ve 12 Ağustos’ta noktalanacak organizasyonda, Türkiye’yi 31’i erkek, 12’si de kadın olmak üzere toplam 43 sporcu temsil edecek.

 

Son şampiyonada 7 madalya kazandık

Ay-yıldızlı sporcular son olarak 2016’da Amsterdam’da gerçekleştirilen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 4 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya kazanmıştı. Türkiye elde ettiği 7 madalya ile şampiyonayı 4. olarak tamamlamıştı. Avrupa’nın en önemli atletizm şampiyonasına ay-yıldızlılar adına katılacak sporcular ve disiplinleri ise şöyle:

Sporcularımız ve yarışacakları disiplinler:

KADINLAR:

Sporcu                                    Disiplin

Elif Gören                               400 M. Engelli

Özlem Kaya                            3.000 M. Su Engelli

Yasemin Can                           5.000-10.000

Meryem Bekmez                    20 KM. Yürüyüş

Semiha Mutlu Özdemir          50 KM: Yürüyüş

Tubay Erdal                            Maraton

Elif Karabulut Dağdelen         Maraton

Fadime Suna Çelik                  Maraton

Karin Melis Mey                     Uzun Atlama

Eda Tuğsuz                              Cirit Atma

Emel Dereli                            Gülle Atma

Kıvılcım Kaya Salman             Çekiç Atma

 


ERKEKLER:

Sporcu                                    Disiplin

Jak Ali Harvey                         100-200-4x100 Bayrak

Ramil Guliyev                         100-200-4x100 Bayrak

Emre Zafer Barnes                 100-4x100 Bayrak

Yiğitcan Hekimoğlu                100-4x100 Bayrak

Aykut Ay                                 4x100 Bayrak

İzzet Safer                              4x100 Bayrak

Batuhan Altıntaş                     400-4x400 Bayrak

Yavuz Can                               400-4x400 Bayrak

Akın Özyürek                          4x400 Bayrak

Yasin Süzen                             4x400 Bayrak

Abdullah Tütünci                    4x400 Bayrak

Yasmani Copello Escobar       400 Engelli

İlham Tanui Özbilen               1.500 M.

Tarık Langat Akdağ                 3.000 M. Su Engelli

Aras Kaya                                3.000 M. Su Engelli

Kaan Kigen Özbilen                5.000-10.000 M.

Polat Kemboi Arıkan              5.000-10.000 M.

Ramazan Özdemir                  5.000 M.

Salih Korkmaz                         20 Km. Yürüyüş

Mert Girmalegesse                Maraton

Muzaffer Bayram                   Maraton

Üzeyir Söylemez                     Maraton

Ömer Alkanoğlu                     Maraton

Yavuz Ağralı                           Maraton

Eşref Apak                              Çekiç Atma

Özkan Baltacı                         Çekiç Atma

Emin Öncel                             Cirit Atma

Osman Can Özdeveci             Gülle Atma

Alperen Acet                          Yüksek Atlama

Necati Er                                 3 Adım Atlama

Can Özüpek                            3 Adım Atlama

 

İLK GÜN PROGRAMI

SABAH SEANSI

09.35   Kadınlar 50 Km. Yürüyüş Finali – Semiha Mutlu Özdemir

11.00   Kadınlar 400 M. Engelli 1. Tur – Elif Gören

11.10   Kadınlar Gülle Atma A+B Grubu – Emel Dereli

11.35   Erkekler 400 M. 1. Tur – Batuhan Altıntaş

12.40   Erkekler 3.000 M. Su Engelli – Tarık Langat Akdağ, Aras Kaya

12.50   Erkekler Gülle Atma A+B Grubu – Osman Can Özdeveci

 

AKŞAM SEANSI

19.45   Erkekler Çekiç Atma Final – Eşref Apak, Özkan Baltacı

20.30   Erkekler 100 M. Yarı Final – Jak Ali Harvey, Ramil Guliyev, Emre Zafer Barnes, Yiğitcan Hekimoğlu

20.55   Erkekler 400 M. Engelli Yarı Final – Yasmani Copello Escobar

21.20   Erkekler 10.00 M. Final – Kaan Kigen Özbilen, Polat Kemboi Arıkan

21.33   Erkekler Gülle Atma Final – Osman Can Özdeveci

22.50   Erkekler 100 M. Final – Jak Ali Harvey, Ramil Guliyev, Emre Zafer Barnes, Yiğitcan Hekimoğlu




Editör: Talip Kocakoç

Bu haber 1514 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI