Bugun...



TURİZM ELÇİLERİ KARDEŞLİK BAĞINI GÜÇLENDİRDİ

Yerli Düşünce Derneği tarafından, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen “1. Uluslararası Yerli Düşünce Gençlik Şenliği” sona erdi.

facebook-paylas
Tarih: 17-04-2018 19:44

TURİZM ELÇİLERİ KARDEŞLİK BAĞINI GÜÇLENDİRDİ

Asya’dan Afrika ve Avrupa’ya kadar uzanan 29 ülkeden 100 kişinin katıldığı şenliğe ev sahipliği yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Yunus Emre Kuruluş Gençlik Kampında yabancı öğrencileri misafir etti. Bungalov evlerde konaklayan öğrenciler 6 gün boyunca çeşitli faaliyetlerde bulundu.

 

“Ülkelerine Döndüklerinde Türkiye’nin Turizm Elçisi Olacaklar”

Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, projenin amacının Türkiye’de okuyan yabancı öğrenciler arasındaki kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi olduğunu söyleyerek, “Yöresel kıyafetlerini giyip ülkeleriyle ilgili stant açan öğrenciler kültürlerini de birbirlerine anlatma imkânı buldu. Türkiye’nin muhtelif yerlerinde öğrenimlerini sürdüren, lisans, yüksek lisans ve doktora yapan gençler burada ülkelerinin temsilcisi olurken, öğrenimlerini tamamladıktan sonra kendi ülkelerine döndüklerinde aynı zamanda Türkiye elçisi olacaklardır” dedi.

 

“Öğrenciler Kültürel Ve Sanatsal Tanıtımlarını Yaptı”

Etkinlikler kapsamında geleneksel el sanatlarından bakırcılık, çömlekçilik ve ebru sanatının tanıtımı yapılırken, farklı ülkelerden öğrenciler gerçekleştirdikleri sahne gösterisinde kendi dillerinde şarkılar, türküler, fıkralar, şiirler ve ülkelerindeki önemli şahsiyetler hakkında bilgi verdi.

 

Dizi Oyuncuları Da Eşlik Etti

Gezi programları kapsamında öğrenciler, Yunus Emre türbesini ziyaret edip atlı spor tesisinde ata bindiler ve ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı makamında ziyaret edip teleferik ile Boztepe’ye çıktılar. Etkinliklere dizi oyuncuları Gaye Turgut Evin ve Burak Demir de eşlik etti.

 “1. Uluslararası Yerli Düşünce Gençlik Şenliği”ne katılım sağlayan ülkeler ise şöyle: Afganistan, Azerbaycan, Bangladeş, Burkina Faso, Burundi, Çad, Fas, Filistin, Güney Kore, Gürcistan, Irak, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Komorlar, Libya, Mısır, Nijerya, Özbekistan, Romanya, Pakistan, Sudan, Suriye, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Ürdün ve Yemen.

Ordu ilinde düzenlenen şenliğe katılım sağlayan yabancı öğrencilerin yüzde 70'i doktora, yüzde 20'si yüksek lisans ve yüzde 10'u da lisans öğrencisi olarak yer aldı.




Editör: Talip Kocakoç

Bu haber 1283 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 16 10 2 4 21 7 34 +14
2 Galatasaray 16 7 4 5 26 19 26 +7
3 Kasımpaşa 16 8 6 2 33 27 26 +6
4 Antalyaspor 15 8 5 2 19 19 26 0
5 Beşiktaş 15 7 4 4 25 17 25 +8
6 Yeni Malatyaspor 15 7 4 4 23 15 25 +8
7 Trabzonspor 15 7 4 4 26 19 25 +7
8 Atiker Konyaspor 16 6 4 6 23 20 24 +3
9 Sivasspor 16 6 4 6 22 19 24 +3
10 Bursaspor 16 4 4 8 16 16 20 0
11 MKE Ankaragücü 16 6 8 2 17 23 20 -6
12 Göztepe 16 6 9 1 15 19 19 -4
13 Alanyaspor 16 5 9 2 12 21 17 -9
14 Akhisarspor 15 4 7 4 19 25 16 -6
15 Kayserispor 15 4 8 3 13 24 15 -11
16 BB Erzurumspor 15 3 7 5 13 19 14 -6
17 Fenerbahçe 15 3 7 5 14 22 14 -8
18 Çaykur Rizespor 16 1 6 9 18 24 12 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 8 7 0 1 19 2 22
2 Denizlispor 8 5 1 2 17 6 17
3 Ümraniyespor 8 5 2 1 11 6 16
4 Eskişehirspor 8 4 1 3 9 7 15
5 Altınordu 8 4 2 2 14 7 14
6 İstanbulspor 8 4 2 2 15 14 14
7 Adana Demirspor 8 3 2 3 12 6 12
8 Hatayspor 8 3 2 3 8 5 12
9 Gazişehir Gaziantep FK 8 3 3 2 8 7 11
10 Balıkesirspor Baltok 8 3 3 2 7 8 11
11 Giresunspor 7 3 3 1 10 8 10
12 Osmanlıspor FK 8 3 4 1 6 8 10
13 Adanaspor 7 2 2 3 9 7 9
14 Boluspor 7 2 3 2 8 8 8
15 Afjet Afyonspor 8 2 4 2 11 14 8
16 Altay 7 2 4 1 8 9 7
17 Elazığspor 7 2 4 1 10 13 7
18 Kardemir Karabükspor 9 0 7 2 5 19 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 8 7 0 1 21 3 22
2 Tuzlaspor 9 7 1 1 20 3 22
3 Fatih Karagümrük 9 6 1 2 20 8 20
4 Şanlıurfaspor 8 5 0 3 11 5 18
5 Menemen Belediyespor 8 5 1 2 20 12 17
6 Kırklarelispor 8 4 1 3 14 7 15
7 Pendikspor 8 4 1 3 15 11 15
8 Sivas Belediyespor 8 4 2 2 14 11 14
9 Tarsus İdman Yurdu 8 4 2 2 16 14 14
10 Etimesgut Belediyespor 8 3 1 4 10 8 13
11 Darıca Gençlerbirliği 9 3 3 3 8 6 12
12 Kahramanmaraşspor 8 3 4 1 5 9 10
13 Bugsaş Spor 8 2 3 3 9 14 9
14 Konya Anadolu Selçukspor 8 1 2 5 12 15 8
15 Bandırmaspor 8 2 4 2 7 10 8
16 Zonguldak Kömürspor 7 2 3 2 5 8 8
17 Fethiyespor 8 1 3 4 5 11 7
18 Tokatspor 8 1 5 2 4 12 5
Takım O G M B A Y P AV
1 Şile Yıldızspor 8 6 2 0 21 6 18
2 Nazilli Belediyespor 8 5 0 3 17 7 18
3 Nevşehir Belediyespor 7 5 0 2 20 8 17
4 Hekimoğlu Trabzon 8 5 1 2 11 6 17
5 Silivrispor 7 5 1 1 11 2 16
6 Karaköprü Belediyespor 7 5 2 0 15 8 15
7 Ergene Velimeşe 8 4 1 3 13 6 15
8 Tire 1922 7 3 0 4 11 5 13
9 Yomraspor 8 3 1 4 9 7 13
10 Kozan Belediyespor 7 3 1 3 8 5 12
11 Batman Petrolspor 8 3 2 3 10 10 12
12 Artvin Hopaspor 7 2 1 4 6 2 10
13 Büyükçekmece Tepecikspor 8 3 4 1 9 11 10
14 Gebzespor 7 2 2 3 8 5 9
15 Erzin Belediyespor 8 2 3 3 12 10 9
16 Erbaaspor 8 0 4 4 4 8 4
17 Körfez Spor Kulübü 8 0 6 2 5 18 2
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/12/2018 Yeni Malatyaspor vs Antalyaspor
 16/12/2018 Kayserispor vs Akhisarspor
 16/12/2018 Beşiktaş vs Trabzonspor
 17/12/2018 Fenerbahçe vs BB Erzurumspor
 22/12/2018 MKE Ankaragücü vs Göztepe
 22/12/2018 Alanyaspor vs Medipol Başakşehir
 22/12/2018 Kasımpaşa vs Beşiktaş
 23/12/2018 BB Erzurumspor vs Kayserispor
 23/12/2018 Bursaspor vs Yeni Malatyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/12/2018 Altay vs Osmanlıspor FK
 16/12/2018 Giresunspor vs Hatayspor
 16/12/2018 Adanaspor vs Eskişehirspor
 16/12/2018 Boluspor vs Altınordu
 21/12/2018 Denizlispor vs İstanbulspor
 22/12/2018 Elazığspor vs Altay
 22/12/2018 Ümraniyespor vs Afjet Afyonspor
 22/12/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Kardemir Karabükspor
 23/12/2018 Hatayspor vs Balıkesirspor Baltok
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/12/2018 Kahramanmaraşspor vs Pendikspor
 16/12/2018 Sivas Belediyespor vs Manisa BBSK
 16/12/2018 Fethiyespor vs Bandırmaspor
 16/12/2018 Kırklarelispor vs Bugsaş Spor
 16/12/2018 Menemen Belediyespor vs Konya Anadolu Selçukspor
 16/12/2018 Tokatspor vs Fatih Karagümrük
 16/12/2018 Zonguldak Kömürspor vs Etimesgut Belediyespor
 20/01/2019 Bugsaş Spor vs Tarsus İdman Yurdu
 20/01/2019 Fethiyespor vs Şanlıurfaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/12/2018 Artvin Hopaspor vs Erzin Belediyespor
 16/12/2018 Karaköprü Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 16/12/2018 Gebzespor vs Erbaaspor
 16/12/2018 Kozan Belediyespor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 16/12/2018 Nevşehir Belediyespor vs Batman Petrolspor
 16/12/2018 Silivrispor vs Şile Yıldızspor
 16/12/2018 Tire 1922 vs Yomraspor
 20/01/2019 Artvin Hopaspor vs Körfez Spor Kulübü
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
HABER ARA
YUKARI YUKARI