Bugun...Ordulu Muhtar, Bahçelievler'e Başkan Adayı Oldu

Tarih: 27-07-2017 20:06:49 + -


İki dönemdir İstanbul Bahçelievler ilçesi Şirinevler Mahallesi muhtarlığı görevini layıkıyla devam ettiren Galip Karayiğit, 2019 yerel seçimleri için iddialı. Muhtar Karayiğit, önümüzdeki seçimlerde Bahçelievler ilçesi belediye başkan adayı olduğunu açıkladı. Hizmetleri ve çalışkanlığı ile bölgede ‘gönül insanı’ nitelemesiyle tanınan Ordulu muhtar, yine İstanbul’da yaşayan Ordululardan da destek bekliyor.


Ordulu Muhtar, Bahçelievler'e Başkan Adayı Oldu

 

Yaklaşık 130 bin kişilik nüfusu ile İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri olan Bahçelievler Belediye Başkanlığına aday olan Galip Karayiğit, muhtarlık ve sonrasında belediye adaylığı sürecini gazeteci Talip Kocakoç’a değerlendirdi. “Muhtarlık bizim için staj dönemi oldu” diyen Karayiğit, meclis dışı bir partiden aday olması dahilinde yüzde 67 dolaylarında bir oy teveccühüne sahip olduklarının altını çizdi.

 

“Muhtarlık Bizim Stajımız Oldu”

Başkan adayı Karayiğit, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Günümüze bakıldığında insanların birden bir makama geldiğini, zirveye çıktığını görmek mümkün. Biz ise iki dönemdir mahallemizde muhtarlık yaparak stajımızı tamamlamış olduk. Dolu dolu 8 sene geçirdik. Bu dönemde insanların bize olan ilgisi, bizim halkımıza yaklaşımımız daha ileri bir hizmet anlayışına yönelmemize destek oldu. Stajımızın ardından halkımızın da talepleri doğrultusunda 2019 seçimlerinde halkımızın da desteğiyle Bahçelievler Belediye Başkanlığına adayım.

 

 

Meclis Dışı Bir Parti, Yüzde 67 Oy

Yapılan kamuoyu araştırmalarına göre, İstanbul’un 3. Büyük ilçesi Bahçelievler’den şuan için yüzde 67 oy oranı alabileceklerini ifade eden genç başkan adayı, bu oranın meclis dışı bir partiden çıkması dahilinde de rahatlıkla kaydedebileceklerinin altını çizdi.

 

 

“Türkiye’nin En Genç Muhtarı Ünvanı”

Aslen Ordu Akkuşlu olan Şirinevler Mahalle Muhtarı Galip Karayiğit, 2009 Yılında “Türkiye’nin En Genç Muhtarı” Ünvanını aldı. Görev yaptığı bölgede Orduluların yanı sıra İstanbul halkı tarafından da ilgiyle takip edilen başkan adayı, güler yüzlü hizmet anlayışı ile takdir kazandı. Muhtar seçildiği andan itibaren Şirinevler mahallesinin sorunlarını her platformda dile getirerek yetkili makamlara taşıyan, düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle de yıldızı parlayan Galip Karayiğit mahalle halkının yanında olarak gönüllerinde taht kurdu.

 

Son Zamanların En Sevindirici Haberi

Mahalle muhtarının ilçe belediyesine aday olduğunu öğrenen bölge halkı sosyal medya hesaplarından paylaştıkları içeriklerle genç başkan adayına destek verdi. Halk adaylık açıklamasını, “Son zamanların en sevindirici haberi” olarak yorumladı. Bahçelievler halkı “Seni belediyede görmek istiyoruz” ifadeleriyle başkan adayının yanında. 
Editör: Talip KOCAKOÇ

Bu haber 1841 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İSTANBUL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Talip Kocakoç Kadrajından
  Talip Kocakoç Kadrajından
 • Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
  Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
 • Ordu Fotoğrafları
  Ordu Fotoğrafları
 1. Talip Kocakoç Kadrajından
 2. Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
 3. Ordu Fotoğrafları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
  Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
 • Sezen Aksu / Vazgeçtim
  Sezen Aksu / Vazgeçtim
 • Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
  Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
 • Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
  Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
 • Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
  Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
 • Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
  Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
 1. Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
 2. Sezen Aksu / Vazgeçtim
 3. Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
 4. Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
 5. Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
 6. Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
VİDEO GALERİ
YUKARI