Bugun...



ORDU'NUN YÜZ AKI OLDULAR!

KÜÇÜK SATRANÇCILAR AVRUPA VİTRİNİNE ÇIKIYOR. JUDOCULAR 5 MADALYA İLE DÖNDÜ...

facebook-paylas
Tarih: 27-05-2019 14:05

ORDU'NUN YÜZ AKI OLDULAR!

Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, katıldıkları Judo ve Satranç Şampiyonalarında elde ettikleri başarılarla Ordu’ya gurur yaşattılar. 
 
Küçük yaş gruplarında gerçekleştirilen mücadeleler sonrasında judoda 7 madalya kazanan Büyükşehirspor, satrançta ise Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti. 
 
Sporcuları başarılarından dolayı tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler spora ve sporcuya olan desteklerinin devam edeceğini söyleyerek, “Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü her yaştan sporcusuyla sadece il genelinde değil yurt içi ve yurt dışında da adından sıkça söz ettiriyor. Bu bize gurur veriyor” dedi. 
 
SATRANCIN KÜÇÜK YETENEKLERİ AVRUPA’YA GİDİYOR
 
Türkiye Satranç Federasyonunun düzenlediği Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası Çorum’da yapıldı. Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü, şampiyona sonunda U12 kadınlar kategorisinde Türkiye şampiyonu olurken, U12 küçükler genel kategorisinde ise Türkiye 4.sü oldu.  
 
Toplam 42 takım ve 199 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada 12 yaş genel kategorisinde ikinci masada Eymen Eren Büyük 3. olurken, üçüncü masada Kürşat Kağan Çakmak 2. olma başarısı gösterdi. 12 yaş kadınlar kategorisinde ise birinci masada Ecrin Efsa Büyük 2., Zümra Meryem Alagöz ise 1. oldu.  
 
 
Şampiyonada 1. olma başarısı gösteren Kadın Takımı, Türkiye Satranç Federasyonunun desteğiyle Temmuz ayında Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak olan Avrupa Genç Kadınlar Kulüp Takım Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecekler.
 
 JUDOCULARDAN 5 MADALYA
 
Türkiye Judo Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan Minikler Türkiye Judo Şampiyonası sona erdi. Celal Atik Spor Salonunda gerçekleşen şampiyonayı Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları 5 madalya ile tamamladı. 
 
67 ilden 1.139 minik judokanın mücadele ettiği Minikler Türkiye Judo Şampiyonası’nda Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları; kızlarda 24 kg’da Derya Deniz Günduğ Türkiye 3.sü olurken, 52 kg’da Sude Görgülü ve +57 kg’da Sema Yıldırım Türkiye 2.si oldular. Erkekler 26 kg’da Gökhan Sezgi ve 55 kg’da Abdülmecit Gür de yine Türkiye 2.si olma başarısını gösterdiler.
 
 
BAŞKAN GÜLER: “GURURLUYUZ”
 
Başkan Güler, spora ve sporcuya olan desteklerinin devam edeceğini söyledi. Bir spor kenti olan Ordu ilinin geçmişte olduğu gibi günümüzde de özellikle ferdi sporlarda çok önemli başarılara imza attığına vurgu yaparken, “Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü her yaştan sporcusuyla sadece il genelinde değil yurt içi ve yurt dışında da adından sıkça söz ettiriyor. Bu başarılar bize gurur veriyor” dedi.



Editör: Talip Kocakoç

Bu haber 3454 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Sivasspor 17 11 2 4 35 16 37 +19
2 İstanbul Başakşehir 17 9 2 6 32 17 33 +15
3 Trabzonspor 17 9 3 5 35 19 32 +16
4 Fenerbahçe 17 9 4 4 34 21 31 +13
5 Beşiktaş 17 9 5 3 27 22 30 +5
6 Alanyaspor 17 8 4 5 31 16 29 +15
7 Galatasaray 17 7 4 6 23 15 27 +8
8 Yeni Malatyaspor 17 6 5 6 32 22 24 +10
9 Gaziantep FK 17 6 5 6 26 28 24 -2
10 Göztepe 17 6 6 5 19 20 23 -1
11 Denizlispor 17 6 7 4 19 23 22 -4
12 Çaykur Rizespor 17 6 9 2 17 27 20 -10
13 Gençlerbirliği 17 4 7 6 28 32 18 -4
14 Kasımpaşa 17 4 10 3 26 34 15 -8
15 Konyaspor 17 3 8 6 15 24 15 -9
16 Antalyaspor 17 3 9 5 15 33 14 -18
17 MKE Ankaragücü 17 2 9 6 15 34 12 -19
18 Kayserispor 17 2 11 4 16 42 10 -26
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 17 11 3 3 24 13 36 +11
2 BB Erzurumspor 17 9 5 3 20 14 30 +6
3 Keçiörengücü 17 7 3 7 15 10 28 +5
4 Menemenspor 17 8 5 4 21 18 28 +3
5 Bursaspor 17 9 5 3 25 22 27 +3
6 Akhisarspor 17 7 4 6 21 17 27 +4
7 Ümraniyespor 17 7 6 4 28 26 25 +2
8 Altay 17 6 5 6 22 19 24 +3
9 Adana Demirspor 17 6 5 6 23 17 24 +6
10 Balıkesirspor 17 6 5 6 17 13 24 +4
11 Fatih Karagümrük 17 6 6 5 20 21 23 -1
12 Giresunspor 17 5 6 6 17 23 21 -6
13 İstanbulspor 17 4 6 7 26 26 19 0
14 Altınordu 17 4 7 6 15 20 18 -5
15 Osmanlıspor FK 17 4 9 4 18 26 13 -8
16 Boluspor 17 2 8 7 14 23 13 -9
17 Adanaspor 17 2 9 6 18 28 12 -10
18 Eskişehirspor 17 4 10 3 23 31 6 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa FK 17 13 1 3 47 16 42 +31
2 Samsunspor 17 12 1 4 39 7 40 +32
3 Hekimoğlu Trabzon 17 10 5 2 31 27 32 +4
4 Çorum FK 17 10 6 1 25 20 31 +5
5 Sancaktepe Bld 17 9 5 3 29 15 30 +14
6 İnegölspor 17 8 6 3 26 16 27 +10
7 Pendikspor 17 7 6 4 23 20 25 +3
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 8 1 23 24 25 -1
9 Zonguldak Kömürspor 17 6 6 5 22 22 23 0
10 Hacettepe Spor 17 7 8 2 22 29 23 -7
11 Afjet Afyonspor 17 6 7 4 25 22 22 +3
12 Sarıyer 17 5 6 6 18 19 21 -1
13 Kırklarelispor 17 5 6 6 13 21 21 -8
14 Amed Sportif 17 5 7 5 13 26 20 -13
15 Gümüşhanespor 17 5 9 3 20 24 18 -4
16 Başkent Akademi FK 17 4 10 3 18 24 15 -6
17 1922 Konyaspor 17 4 11 2 19 30 14 -11
18 Şanlıurfaspor 17 0 16 1 4 55 14 -51
Takım O G M B A Y P AV
1 24Erzincanspor 17 10 1 6 25 10 36 +15
2 Serik Belediyespor 17 10 2 5 32 18 35 +14
3 68 Aksaray Belediyespor 17 9 3 5 28 13 32 +15
4 Artvin Hopaspor 17 8 2 7 27 12 31 +15
5 Çatalcaspor 17 6 2 9 26 16 27 +10
6 Karaköprü Belediyespor 17 6 3 8 15 11 26 +4
7 Silivrispor 17 6 5 6 23 19 24 +4
8 Çankaya FK 17 6 6 5 19 20 23 -1
9 Düzcespor 17 6 6 5 11 13 23 -2
10 Buca FK 17 6 6 5 20 24 23 -4
11 Sultanbeyli Bld. 17 5 6 6 17 17 21 0
12 Erzin Spor Kulübü 17 4 5 8 17 16 20 +1
13 Kızılcabölükspor 17 4 6 7 23 24 19 -1
14 Şile Yıldızspor 17 4 7 6 12 14 18 -2
15 Yeni Orduspor 17 2 3 12 6 9 18 -3
16 Yomraspor 17 3 6 8 17 20 17 -3
17 Tokatspor 17 1 13 3 11 34 6 -23
18 Manisaspor 17 0 14 3 11 50 3 -39
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 Alanyaspor vs Kayserispor
 19/01/2020 Antalyaspor vs Göztepe
 19/01/2020 Beşiktaş vs Sivasspor
 19/01/2020 Çaykur Rizespor vs Gençlerbirliği
 19/01/2020 Galatasaray vs Denizlispor
 19/01/2020 Gaziantep FK vs Fenerbahçe
 19/01/2020 İstanbul Başakşehir vs Yeni Malatyaspor
 19/01/2020 MKE Ankaragücü vs Konyaspor
 19/01/2020 Trabzonspor vs Kasımpaşa
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/01/2020 Adanaspor vs Akhisarspor
 19/01/2020 Altınordu vs Hatayspor
 19/01/2020 Balıkesirspor vs Adana Demirspor
 19/01/2020 Boluspor vs Osmanlıspor FK
 19/01/2020 Bursaspor vs Fatih Karagümrük
 19/01/2020 İstanbulspor vs BB Erzurumspor
 19/01/2020 Keçiörengücü vs Eskişehirspor
 19/01/2020 Menemenspor vs Giresunspor
 19/01/2020 Ümraniyespor vs Altay
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/01/2020 Bandırmaspor vs Van Spor
 11/01/2020 Kırşehir Belediyespor vs Eyüpspor
 11/01/2020 Tuzlaspor vs Kastamonuspor
 12/01/2020 Elazığspor vs Bayburt Özel İdare Spor
 12/01/2020 Kahramanmaraşspor vs Uşak Spor
 12/01/2020 Bodrumspor vs Ankara Demirspor
 12/01/2020 Ergene Velimeşe vs Sakaryaspor
 12/01/2020 Kardemir Karabükspor vs Sivas Belediyespor
 12/01/2020 Niğde Anadolu FK vs Etimesgut Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/01/2020 24Erzincanspor vs Serik Belediyespor
 11/01/2020 Çankaya FK vs Buca FK
 11/01/2020 Çatalcaspor vs Tokatspor
 11/01/2020 Şile Yıldızspor vs Karaköprü Belediyespor
 12/01/2020 Yomraspor vs Artvin Hopaspor
 12/01/2020 Erzin Spor vs Silivrispor
 12/01/2020 Kızılcabölükspor vs Düzcespor
 12/01/2020 Manisaspor vs Sultanbeyli Bld.
 12/01/2020 68 Aksaray Belediyespor vs Yeni Orduspor
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
HABER ARA
YUKARI YUKARI