Bugun...KARADENİZ'İN YENİ SESİ NAZLI İLİŞİK

Tarih: 13-04-2018 06:36:26 + -


Fatsa ilçesi adeta kültür sanat dünyasının merkezi konumunda Karadeniz'de... Birçok ünlü isim Fatsa'dan ses verdi en güzel ezgilere, birçok filmin baş rolü yine Fatsalı isimlere verildi. Fatsa şimdilerde genç ses sanatçısı Nazlı İlişik'in 'Çöl' adlı video klip şarkısıyla gündemde. Nazlı İlişik, çocukluğundan bu yana gönlünde olan müzik aşkını artık profesyonel bir sürece taşıdı. Çöl adlı video klip tüm dijital platformlarda...


KARADENİZ'İN YENİ SESİ NAZLI İLİŞİK

 

ORDU FATSALI SES SANATÇISI NAZLI İLİŞİK, ‘ÇÖL’ ADLI İLK VİDEO KLİP ŞARKISINI MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTURDU. “ÇÖL” İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLANDIĞI İLK DAKİKADAN İTİBAREN OLDUKÇA YOĞUN GÖRÜNTÜLENME ALDI.

 

İstanbul’da özel bir bankada görev yapan Fatsalı Nazlı İlişik, aslında hobi olarak zaman ayırdığı müzik yaşamını profesyonel anlamda kullanmak için kolları sıvadı. Zaman zaman arkadaş ortamlarında söylediği şarkılarla kendini ispatlayan İlişik, gösterdiği performans ile  müzik dünyasının tanınmış isimleri arasına girmeye aday. Hülya Polat gibi birçok ünlü sesin de dikkatini çekerek single çıkartan İlişik’in ‘Çöl’ adlı şarkısı dijital platformlarda yayında.

 

 • nazlı ilişikMüzik Benim Hayatım

Eğitim hayatına Fatsa’da başlayıp son olarak bu dönemi Eskişehir’de Kamu Yönetimi ile bitiren İlişik, müziğe ilgisinin küçük yaşlardan gelen bir tavır olduğunun ve artık işin profesyonel kısmı ile ilgilenmeye başladığının altını çizdi.

Gazeteci Talip Kocakoç’a konuşan genç sanatçı, “Müthiş bir heyecan içindeyim, 30 yaşındayım ve yeni şeyler keşfetmek; müzik dünyasının içinde olmak ayrı bir güzellik benim için. Aslında küçük yaşlarda başlıyor benim müziğe ilgim. Müzik benim hayatımın bir parçasıydı ancak şimdi hayatımın ta kendisi”  şeklinde konuştu.

 

 • Karadeniz Ezgisiyle Başladı

İlişik, çeşitli türlerde parçalar seslendirdiğini ancak kendisini Karadeniz ezgilerine yakın bulduğunu söyledi. Karadeniz şivesinin zor bir detay olduğunu belirten İlişik, ilk video klibini de Karadeniz parçası ile süslediklerini söyledi. “Çöl” adlı eserin çevresi tarafından da çok beğenildiğini sözlerine ekleyen Nazlı İlişik, “Ben bu parça ile neler yapabileceğimi, başarabileceğimi gördüm. Daha çok çalışarak güzel başarılara imza atacağıma inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

 

 • Genç Sanatçı Destek Bekliyor

Yakın çevresi ve müzik dünyasından olumlu tepkiler alan genç ses sanatçısı, profesyonel adımlar attığını ve bu yolda desteğe ihtiyacı olduğunu ifade ediyor. İlişik, özellikle yerel medyanın da bültenlerinde kendisine yer vermesi durumunda ayaklarının yere daha sağlam basacağını belirtiyor. Fatsa’dan yeni bir star doğuyor ve başta ailesi olmak üzere Ordu’nun yanı sıra tüm Karadeniz kendisine destek veriyor.

Sivil toplum kuruluşları,  bölge sanatçıları ve iş adamlarının desteği ile bu yeni ses, müzik dünyasında aynı zamanda Ordu’muzu da temsil edecek.
Editör: Talip Kocakoç

Bu haber 581 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Talip Kocakoç Kadrajından
  Talip Kocakoç Kadrajından
 • Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
  Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
 • Ordu Fotoğrafları
  Ordu Fotoğrafları
 1. Talip Kocakoç Kadrajından
 2. Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
 3. Ordu Fotoğrafları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
  Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
 • Sezen Aksu / Vazgeçtim
  Sezen Aksu / Vazgeçtim
 • Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
  Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
 • Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
  Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
 • Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
  Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
 • Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
  Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
 1. Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
 2. Sezen Aksu / Vazgeçtim
 3. Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
 4. Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
 5. Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
 6. Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
VİDEO GALERİ
YUKARI