Bugun...DEVLETİN ŞEFKATLİ ELLERİNDELER

Tarih: 24-02-2018 19:42:37 Güncelleme: 24-02-2018 20:06:37 + -


Sosyal amaçlı ziyaret ve etkinliklerini sürdüren Vali Seddar Yavuz'un eşi Selda Yavuz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Ünye ilçesindeki Çocuk Evleri'ne ziyarette bulundu.


DEVLETİN ŞEFKATLİ ELLERİNDELER

Selda Yavuz, beraberinde Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in eşi Arzu Güney ve Ordu Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Ünsal Kaya ile birlikte, yaşları 9 ile 12 yaş arasında değişen kız çocuklarının kaldığı Kardelenler Çocuk Evi’ni ziyaret etti.

 

Çocuklarla yakından ilgilenen ve sohbet eden Selda Yavuz, çocukların devletin şefkatli ellerinde, mutlu bir şekilde yetiştirildiklerini söyledi.

 

Selda Yavuz’a ‘Vali Anne’ diyerek, sevgi gösterisinde bulunan çocuklar, kaldıkları odaları da gezdirerek, ziyaret dolayısıyla çok memnun kaldıklarını söylediler.

 

Çocuklara aile ortamı sağlandığını ve özgüven içerisinde yetiştirildiklerini belirten Selda Yavuz, ”Bu çocuklar bizim. Hepsini çok seviyoruz” dedi ve Ünyeli vatandaşlardan ilçede bulunan çocuk evlerini ziyaret ederek, çocuklarla tanışmalarını ve sevgilerini göstermelerini istedi.

 

Kardelenler Çocuk Evi’nde kalan kız çocukları Selda Yavuz’un kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve ziyaretinden dolayı o kadar mutlu oldular ki, sevinçlerini mektup yazarak paylaştılar. Kız çocukları duygu ve düşüncelerini paylaştıkları mektuplarını Selda Yavuz’a sarılarak takdim ettiler.

 

 

 • Sık sık ziyarete geleceğim

Çocuklara olan sevgisi her fotoğraf karesine yansıyan Selda Yavuz, “Sevginin açamayacağı kapı yok. Çocuklarımızın mutluluğu gözlerine yansıyor. Bugün çok mutlu oldum. Sık sık ziyarete geleceğim” dedi.

 

Bayan Yavuz, ikinci ziyaretini ise erkek çocukların kaldığı Mutlu Çocuklar Çocuk Evi’ne gerçekleştirdi. Selda Yavuz, 5 erkek çocuğun kaldığı Mutlu Çocuklar Çocuk Evi’nde, ilk olarak gönüllü annelerden çocuklara yönelik yapılan hizmetler ve çocukların günlük yaşamlarını nasıl sürdürdükleri konusunda detaylı bilgi aldı.

 

Çocuklara geleceğe dönük düşüncelerini ve hayallerini soran Selda Yavuz, onlarla sohbet ederek, ”Çocuklarımız bu ev ortamında oldukça güzel yetiştiriliyorlar. Yaşları 13-16 arası olan bu çocuklarımız mesleklerini de şimdiden belirlemiş. Derslerinde de başarılı olduklarını öğrendiğim çocuklarımız hakim, doktor, öğretmen gibi meslekleri tercih edeceklerini söylüyorlar. Gözlerindeki o ışıltıyı görüyor, hepsini canı-gönülden kucaklıyor, yaşamlarında başarılar diliyorum ve hepsini çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum” diye konuştu.
Editör: Talip Kocakoç

Bu haber 425 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÜNYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Talip Kocakoç Kadrajından
  Talip Kocakoç Kadrajından
 • Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
  Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
 • Ordu Fotoğrafları
  Ordu Fotoğrafları
 1. Talip Kocakoç Kadrajından
 2. Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
 3. Ordu Fotoğrafları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
  Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
 • Sezen Aksu / Vazgeçtim
  Sezen Aksu / Vazgeçtim
 • Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
  Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
 • Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
  Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
 • Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
  Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
 • Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
  Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
 1. Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
 2. Sezen Aksu / Vazgeçtim
 3. Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
 4. Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
 5. Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
 6. Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
VİDEO GALERİ
YUKARI