Bugun...



BÜYÜKŞEHİR’DEN MİLLİ BAŞARI

Yaklaşık 700 lisanslı sporcusu bulunan Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü, sezona hızlı başladı. Büyükşehir Belediyesi sporcularının satranç ve taekwondo branşlarında geçen hafta düzenlenen Türkiye şampiyonalarında farklı kategorilerde elde ettiği başarılar, Ordu iline büyük gurur yaşattı.

facebook-paylas
Tarih: 29-01-2018 11:33

 BÜYÜKŞEHİR’DEN MİLLİ BAŞARI

Başkan Yılmaz, “Sporcularımızı ve Çalıştırıcılarını Tebrik Ediyorum”

 

Büyükşehir Belediyespor Kulübünün Türkiye şampiyonalarında elde ettiği başarılar nedeniyle sporcuları ve çalıştırıcılarını tebrik eden Başkan Enver Yılmaz, “Spora yaptığımız yatırımlar kısa sürede meyvelerini vermeye başladı. Antalya’da düzenlenen Küçükler Satranç Şampiyonası ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’na tüm sporcularımız, elde ettikleri derecelerin yanında milli takım havuzuna girmeyi başardı. Diğer taraftan Türkiye Büyükler Taekwondo şampiyonasına katılan sporcularımız 1 altın ve 2 bronz madalya kazandı. Sporcularımızı ve çalıştırıcılarını tebrik ediyorum” dedi.

 

Büyükşehir Satranç Sporcularının Tamamı Milli Takım Havuzuna Girmeyi Başardı

 

Antalya Kemer’de 20-26 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası ile Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü satranç sporcuları büyük başarı sağladı. Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, toplamda 2 bin 810 yarışmacının katıldığı şampiyonada 2 birincilik, 1 ikincilik, 2 beşincilik, 2 altıncılık ve 1 on ikincilik elde etti. Alınan bu sonuçlara göre ilk 12’ye girme başarısı gösteren tüm sporcular, Türkiye Satranç Federasyonu Milli Takım Havuzuna girmeye hak kazandı.

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası ve Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda;

-          7 yaş genel kategorisinde Eymen Eren Büyük, 227 sporcu arasından Türkiye 2.si,

-          9 yaş genel kategorisinde Mehmet Eren Civelek, 310 sporcu arasından Türkiye 5.si,

-          9 yaş kız genel kategorisinde Elvin Esma Büyük, 116 sporcu arasından Türkiye 6.sı,

-          10 yaş genel kategorisinde Tarık Kabul, 289 arasından Türkiye 5.si,

-          10 yaş kız kategorisinde Aybike Küçük, 112 sporcu arasından Türkiye 6.sı,

-          11 yaş kız kategorisinde Ecrin Efsa Büyük, 84 sporcu arasından Türkiye 12.si,

-          14 yaş genel kategorisinde Enes Tanrıverdi, 91 sporcu arsından Türkiye 1.si,

-          15 yaş kız kategorisinde Eylül Çelik, 29 sporcu arasından Türkiye 1.si oldu.

-           

Taekwondo Sporcularından Bir Altın ve İki Bronz Madalya

Türkiye Taekwondo Federasyonunun 24-28 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlediği Türkiye Büyükler Taekwondo Şampiyonası’nda ise Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü Taekwondo Takımı Sporcuları, 1 altın ve 2 bronz madalya aldı. 75 ilden 1.700 sporcunun katıldığı şampiyonada;

-          68 kiloda Berkay Akyol, 134 sporcu arasından Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonu,

-          80 kiloda Hasan Can Lazoğlu, 61 sporcu arasından Büyük Erkekler Türkiye 3.sü,

-          +87 kiloda Kaan Kılıç Büyük, 46 sporcu arasından Erkekler Türkiye 3.sü oldu.

 




Editör: Talip Kocakoç

Bu haber 2793 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 17 10 2 5 22 8 35 +14
2 Galatasaray 18 9 4 5 36 21 32 +15
3 Yeni Malatyaspor 18 9 4 5 29 18 32 +11
4 Trabzonspor 17 8 4 5 32 22 29 +10
5 Kasımpaşa 17 9 6 2 37 28 29 +9
6 Beşiktaş 18 8 5 5 31 24 29 +7
7 Atiker Konyaspor 18 7 4 7 25 21 28 +4
8 Antalyaspor 18 8 6 4 19 21 28 -2
9 Sivasspor 17 6 5 6 24 23 24 +1
10 Göztepe 18 7 10 1 20 22 22 -2
11 Bursaspor 17 4 4 9 17 17 21 0
12 Kayserispor 18 5 8 5 15 25 20 -10
13 MKE Ankaragücü 18 6 10 2 17 32 20 -15
14 Alanyaspor 17 5 9 3 13 22 18 -9
15 Akhisarspor 18 4 9 5 20 29 17 -9
16 BB Erzurumspor 18 3 8 7 17 24 16 -7
17 Fenerbahçe 17 3 7 7 16 24 16 -8
18 Çaykur Rizespor 17 1 7 9 19 28 12 -9
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 8 7 0 1 19 2 22
2 Denizlispor 9 6 1 2 18 6 20
3 Ümraniyespor 9 6 2 1 13 7 19
4 Osmanlıspor FK 10 5 4 1 12 10 16
5 Eskişehirspor 9 4 1 4 10 8 16
6 Altınordu 9 4 2 3 14 7 15
7 Adana Demirspor 10 4 3 3 15 9 15
8 Hatayspor 9 4 2 3 11 5 15
9 Gazişehir Gaziantep FK 10 4 4 2 14 9 14
10 İstanbulspor 8 4 2 2 15 14 14
11 Adanaspor 8 3 2 3 11 7 12
12 Balıkesirspor Baltok 8 3 3 2 7 8 11
13 Giresunspor 8 3 4 1 10 11 10
14 Boluspor 8 2 3 3 9 9 9
15 Afjet Afyonspor 9 2 4 3 12 15 9
16 Elazığspor 8 2 4 2 11 14 8
17 Altay 8 2 5 1 8 10 7
18 Kardemir Karabükspor 9 0 7 2 5 19 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 8 7 0 1 21 3 22
2 Tuzlaspor 9 7 1 1 20 3 22
3 Menemen Belediyespor 10 6 1 3 23 13 21
4 Fatih Karagümrük 9 6 1 2 20 8 20
5 Şanlıurfaspor 8 5 0 3 11 5 18
6 Sivas Belediyespor 9 5 2 2 16 11 17
7 Kırklarelispor 9 4 1 4 14 7 16
8 Pendikspor 8 4 1 3 15 11 15
9 Tarsus İdman Yurdu 8 4 2 2 16 14 14
10 Etimesgut Belediyespor 8 3 1 4 10 8 13
11 Darıca Gençlerbirliği 9 3 3 3 8 6 12
12 Zonguldak Kömürspor 8 3 3 2 8 9 11
13 Bak Spor 9 2 3 4 9 14 10
14 Kahramanmaraşspor 9 3 5 1 6 11 10
15 Konya Anadolu Selçukspor 8 1 2 5 12 15 8
16 Bandırmaspor 8 2 4 2 7 10 8
17 Fethiyespor 10 1 4 5 7 14 8
18 Tokatspor 9 1 6 2 4 13 5
Takım O G M B A Y P AV
1 Şile Yıldızspor 8 6 2 0 21 6 18
2 Nevşehir Belediyespor 8 5 0 3 21 9 18
3 Nazilli Belediyespor 8 5 0 3 17 7 18
4 Hekimoğlu Trabzon 8 5 1 2 11 6 17
5 Karaköprü Belediyespor 8 5 2 1 15 8 16
6 Tire 1922 8 4 0 4 13 6 16
7 Silivrispor 9 5 3 1 11 5 16
8 Ergene Velimeşe 8 4 1 3 13 6 15
9 Kozan Belediyespor 8 3 1 4 10 7 13
10 Yomraspor 8 3 1 4 9 7 13
11 Batman Petrolspor 8 3 2 3 10 10 12
12 Artvin Hopaspor 8 2 1 5 7 3 11
13 Gebzespor 8 2 2 4 8 5 10
14 Büyükçekmece Tepecikspor 8 3 4 1 9 11 10
15 Erzin Belediyespor 8 2 3 3 12 10 9
16 Erbaaspor 8 0 4 4 4 8 4
17 Körfez Spor Kulübü 8 0 6 2 5 18 2
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/01/2019 Alanyaspor vs Sivasspor
 20/01/2019 Trabzonspor vs Medipol Başakşehir
 21/01/2019 Bursaspor vs Fenerbahçe
 21/01/2019 Kasımpaşa vs Çaykur Rizespor
 25/01/2019 Beşiktaş vs BB Erzurumspor
 26/01/2019 Kayserispor vs Bursaspor
 26/01/2019 Göztepe vs Galatasaray
 27/01/2019 Çaykur Rizespor vs Akhisarspor
 27/01/2019 Atiker Konyaspor vs Antalyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/01/2019 Hatayspor vs Gençlerbirliği
 20/01/2019 Ümraniyespor vs Altay
 20/01/2019 Eskişehirspor vs Giresunspor
 20/01/2019 Altınordu vs Balıkesirspor Baltok
 21/01/2019 Elazığspor vs Adanaspor
 25/01/2019 Gençlerbirliği vs Altınordu
 26/01/2019 Denizlispor vs Adana Demirspor
 26/01/2019 İstanbulspor vs Gazişehir Gaziantep FK
 27/01/2019 Boluspor vs Elazığspor
 20/01/2019 Hatayspor - Gençlerbirliği Hatayspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Hatayspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/01/2019 Kahramanmaraşspor vs Bandırmaspor
 20/01/2019 Sivas Belediyespor vs Pendikspor
 20/01/2019 Kırklarelispor vs Etimesgut Belediyespor
 20/01/2019 Tokatspor vs Darıca Gençlerbirliği
 20/01/2019 Tuzlaspor vs Konya Anadolu Selçukspor
 20/01/2019 Zonguldak Kömürspor vs Manisa BBSK
 26/01/2019 Pendikspor vs Zonguldak Kömürspor
 27/01/2019 Şanlıurfaspor vs Kahramanmaraşspor
 27/01/2019 Bandırmaspor vs Sivas Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/01/2019 Artvin Hopaspor vs Körfez Spor Kulübü
 20/01/2019 Karaköprü Belediyespor vs Batman Petrolspor
 20/01/2019 Ergene Velimeşe vs Erbaaspor
 20/01/2019 Gebzespor vs Şile Yıldızspor
 20/01/2019 Kozan Belediyespor vs Erzin Belediyespor
 20/01/2019 Nevşehir Belediyespor vs Yomraspor
 20/01/2019 Tire 1922 vs Büyükçekmece Tepecikspor
 26/01/2019 Yomraspor vs Karaköprü Belediyespor
 20/01/2019 Tire 1922 - Büyükçekmece Tepecikspor Tire 1922 ligde evindeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  Tire 1922 yenilmez
 20/01/2019 Artvin Hopaspor - Körfez Spor Kulübü Körfez Spor Kulübü ligdeki son 16 maçında hiç kazanamadı  Artvin Hopaspor yenilmez
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
HABER ARA
YUKARI YUKARI