Bugun...



BÜYÜKŞEHİR’DEN MİLLİ BAŞARI

Yaklaşık 700 lisanslı sporcusu bulunan Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü, sezona hızlı başladı. Büyükşehir Belediyesi sporcularının satranç ve taekwondo branşlarında geçen hafta düzenlenen Türkiye şampiyonalarında farklı kategorilerde elde ettiği başarılar, Ordu iline büyük gurur yaşattı.

facebook-paylas
Tarih: 29-01-2018 11:33

 BÜYÜKŞEHİR’DEN MİLLİ BAŞARI

Başkan Yılmaz, “Sporcularımızı ve Çalıştırıcılarını Tebrik Ediyorum”

 

Büyükşehir Belediyespor Kulübünün Türkiye şampiyonalarında elde ettiği başarılar nedeniyle sporcuları ve çalıştırıcılarını tebrik eden Başkan Enver Yılmaz, “Spora yaptığımız yatırımlar kısa sürede meyvelerini vermeye başladı. Antalya’da düzenlenen Küçükler Satranç Şampiyonası ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’na tüm sporcularımız, elde ettikleri derecelerin yanında milli takım havuzuna girmeyi başardı. Diğer taraftan Türkiye Büyükler Taekwondo şampiyonasına katılan sporcularımız 1 altın ve 2 bronz madalya kazandı. Sporcularımızı ve çalıştırıcılarını tebrik ediyorum” dedi.

 

Büyükşehir Satranç Sporcularının Tamamı Milli Takım Havuzuna Girmeyi Başardı

 

Antalya Kemer’de 20-26 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası ile Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü satranç sporcuları büyük başarı sağladı. Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, toplamda 2 bin 810 yarışmacının katıldığı şampiyonada 2 birincilik, 1 ikincilik, 2 beşincilik, 2 altıncılık ve 1 on ikincilik elde etti. Alınan bu sonuçlara göre ilk 12’ye girme başarısı gösteren tüm sporcular, Türkiye Satranç Federasyonu Milli Takım Havuzuna girmeye hak kazandı.

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası ve Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda;

-          7 yaş genel kategorisinde Eymen Eren Büyük, 227 sporcu arasından Türkiye 2.si,

-          9 yaş genel kategorisinde Mehmet Eren Civelek, 310 sporcu arasından Türkiye 5.si,

-          9 yaş kız genel kategorisinde Elvin Esma Büyük, 116 sporcu arasından Türkiye 6.sı,

-          10 yaş genel kategorisinde Tarık Kabul, 289 arasından Türkiye 5.si,

-          10 yaş kız kategorisinde Aybike Küçük, 112 sporcu arasından Türkiye 6.sı,

-          11 yaş kız kategorisinde Ecrin Efsa Büyük, 84 sporcu arasından Türkiye 12.si,

-          14 yaş genel kategorisinde Enes Tanrıverdi, 91 sporcu arsından Türkiye 1.si,

-          15 yaş kız kategorisinde Eylül Çelik, 29 sporcu arasından Türkiye 1.si oldu.

-           

Taekwondo Sporcularından Bir Altın ve İki Bronz Madalya

Türkiye Taekwondo Federasyonunun 24-28 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlediği Türkiye Büyükler Taekwondo Şampiyonası’nda ise Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü Taekwondo Takımı Sporcuları, 1 altın ve 2 bronz madalya aldı. 75 ilden 1.700 sporcunun katıldığı şampiyonada;

-          68 kiloda Berkay Akyol, 134 sporcu arasından Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonu,

-          80 kiloda Hasan Can Lazoğlu, 61 sporcu arasından Büyük Erkekler Türkiye 3.sü,

-          +87 kiloda Kaan Kılıç Büyük, 46 sporcu arasından Erkekler Türkiye 3.sü oldu.

 




Editör: Talip Kocakoç

Bu haber 2730 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 16 10 2 4 21 7 34 +14
2 Galatasaray 16 7 4 5 26 19 26 +7
3 Kasımpaşa 16 8 6 2 33 27 26 +6
4 Antalyaspor 15 8 5 2 19 19 26 0
5 Beşiktaş 15 7 4 4 25 17 25 +8
6 Yeni Malatyaspor 15 7 4 4 23 15 25 +8
7 Trabzonspor 15 7 4 4 26 19 25 +7
8 Atiker Konyaspor 16 6 4 6 23 20 24 +3
9 Sivasspor 16 6 4 6 22 19 24 +3
10 Bursaspor 16 4 4 8 16 16 20 0
11 MKE Ankaragücü 16 6 8 2 17 23 20 -6
12 Göztepe 16 6 9 1 15 19 19 -4
13 Alanyaspor 16 5 9 2 12 21 17 -9
14 Akhisarspor 15 4 7 4 19 25 16 -6
15 Kayserispor 15 4 8 3 13 24 15 -11
16 BB Erzurumspor 15 3 7 5 13 19 14 -6
17 Fenerbahçe 15 3 7 5 14 22 14 -8
18 Çaykur Rizespor 16 1 6 9 18 24 12 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 8 7 0 1 19 2 22
2 Denizlispor 8 5 1 2 17 6 17
3 Ümraniyespor 8 5 2 1 11 6 16
4 Eskişehirspor 8 4 1 3 9 7 15
5 Altınordu 8 4 2 2 14 7 14
6 İstanbulspor 8 4 2 2 15 14 14
7 Adana Demirspor 8 3 2 3 12 6 12
8 Hatayspor 8 3 2 3 8 5 12
9 Gazişehir Gaziantep FK 8 3 3 2 8 7 11
10 Balıkesirspor Baltok 8 3 3 2 7 8 11
11 Giresunspor 7 3 3 1 10 8 10
12 Osmanlıspor FK 8 3 4 1 6 8 10
13 Adanaspor 7 2 2 3 9 7 9
14 Boluspor 7 2 3 2 8 8 8
15 Afjet Afyonspor 8 2 4 2 11 14 8
16 Altay 7 2 4 1 8 9 7
17 Elazığspor 7 2 4 1 10 13 7
18 Kardemir Karabükspor 9 0 7 2 5 19 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 8 7 0 1 21 3 22
2 Tuzlaspor 9 7 1 1 20 3 22
3 Fatih Karagümrük 9 6 1 2 20 8 20
4 Şanlıurfaspor 8 5 0 3 11 5 18
5 Menemen Belediyespor 8 5 1 2 20 12 17
6 Kırklarelispor 8 4 1 3 14 7 15
7 Pendikspor 8 4 1 3 15 11 15
8 Sivas Belediyespor 8 4 2 2 14 11 14
9 Tarsus İdman Yurdu 8 4 2 2 16 14 14
10 Etimesgut Belediyespor 8 3 1 4 10 8 13
11 Darıca Gençlerbirliği 9 3 3 3 8 6 12
12 Kahramanmaraşspor 8 3 4 1 5 9 10
13 Bugsaş Spor 8 2 3 3 9 14 9
14 Konya Anadolu Selçukspor 8 1 2 5 12 15 8
15 Bandırmaspor 8 2 4 2 7 10 8
16 Zonguldak Kömürspor 7 2 3 2 5 8 8
17 Fethiyespor 8 1 3 4 5 11 7
18 Tokatspor 8 1 5 2 4 12 5
Takım O G M B A Y P AV
1 Şile Yıldızspor 8 6 2 0 21 6 18
2 Nazilli Belediyespor 8 5 0 3 17 7 18
3 Nevşehir Belediyespor 7 5 0 2 20 8 17
4 Hekimoğlu Trabzon 8 5 1 2 11 6 17
5 Silivrispor 7 5 1 1 11 2 16
6 Karaköprü Belediyespor 7 5 2 0 15 8 15
7 Ergene Velimeşe 8 4 1 3 13 6 15
8 Tire 1922 7 3 0 4 11 5 13
9 Yomraspor 8 3 1 4 9 7 13
10 Kozan Belediyespor 7 3 1 3 8 5 12
11 Batman Petrolspor 8 3 2 3 10 10 12
12 Artvin Hopaspor 7 2 1 4 6 2 10
13 Büyükçekmece Tepecikspor 8 3 4 1 9 11 10
14 Gebzespor 7 2 2 3 8 5 9
15 Erzin Belediyespor 8 2 3 3 12 10 9
16 Erbaaspor 8 0 4 4 4 8 4
17 Körfez Spor Kulübü 8 0 6 2 5 18 2
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/12/2018 Yeni Malatyaspor vs Antalyaspor
 16/12/2018 Kayserispor vs Akhisarspor
 16/12/2018 Beşiktaş vs Trabzonspor
 17/12/2018 Fenerbahçe vs BB Erzurumspor
 22/12/2018 MKE Ankaragücü vs Göztepe
 22/12/2018 Alanyaspor vs Medipol Başakşehir
 22/12/2018 Kasımpaşa vs Beşiktaş
 23/12/2018 BB Erzurumspor vs Kayserispor
 23/12/2018 Bursaspor vs Yeni Malatyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/12/2018 Altay vs Osmanlıspor FK
 16/12/2018 Giresunspor vs Hatayspor
 16/12/2018 Adanaspor vs Eskişehirspor
 16/12/2018 Boluspor vs Altınordu
 21/12/2018 Denizlispor vs İstanbulspor
 22/12/2018 Elazığspor vs Altay
 22/12/2018 Ümraniyespor vs Afjet Afyonspor
 22/12/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Kardemir Karabükspor
 23/12/2018 Hatayspor vs Balıkesirspor Baltok
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/12/2018 Kahramanmaraşspor vs Pendikspor
 16/12/2018 Sivas Belediyespor vs Manisa BBSK
 16/12/2018 Fethiyespor vs Bandırmaspor
 16/12/2018 Kırklarelispor vs Bugsaş Spor
 16/12/2018 Menemen Belediyespor vs Konya Anadolu Selçukspor
 16/12/2018 Tokatspor vs Fatih Karagümrük
 16/12/2018 Zonguldak Kömürspor vs Etimesgut Belediyespor
 20/01/2019 Bugsaş Spor vs Tarsus İdman Yurdu
 20/01/2019 Fethiyespor vs Şanlıurfaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/12/2018 Artvin Hopaspor vs Erzin Belediyespor
 16/12/2018 Karaköprü Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 16/12/2018 Gebzespor vs Erbaaspor
 16/12/2018 Kozan Belediyespor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 16/12/2018 Nevşehir Belediyespor vs Batman Petrolspor
 16/12/2018 Silivrispor vs Şile Yıldızspor
 16/12/2018 Tire 1922 vs Yomraspor
 20/01/2019 Artvin Hopaspor vs Körfez Spor Kulübü
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
HABER ARA
YUKARI YUKARI