Bugun...



BAYAN YAVUZ, ENGELLERİ MUTLU ETTİ

Tarih: 25-04-2018 20:02:48 + -


Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, Altınordu ilçesi Karacaömer mahallesinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Mevlüde-Rıfat Poyraz Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan engelliler için doğum günü etkinliği düzenledi.


BAYAN YAVUZ, ENGELLERİ MUTLU ETTİ

Ordu'ya geldiği günden buyana Mevlüde-Rıfat Poyraz Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan engellileri yanlız bırakmayan ve onlardan desteğini esirgemeyen Selda Yavuz, bugün de kurumda kalan 11 engelli vatandaşımızın doğum gününü unutmayarak, düzenlediği programla güzel bir gün geçirmelerini sağladı.
 
Doğum günü etkinliğinde bir konuşma yapan Selda Yavuz, “Bugün burada, benim için çok önemli olan beyaz meleklerimizin doğum gününü kutlamak için toplanmış bulunmaktayız. İstedim ki sizler de meleklerimin mutluluğuna tanık olun, onların gözündeki ışığı ve yüzlerindeki tebessümü görün. Sayın Valimizin öncülüğünde yürütülen 'Gönülden Gönüle' projesinde, dezavantajlı gruplar içerisinde bulunan engellilerimizin huzurlu ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını idame ettirmeleri için devletimizin tüm imkanları seferber edilmektedir” diye konuştu.
 
Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan vatandaşların sadece bir şeye ihtiyacı olduğunu onun da küçük bir dokunuş ve sevgi olduğunun altını çizen Selda Yavuz, doğum günü programına desteklerinden dolayı Altaş ailesine teşekkür ederek, ”Biz de bir gönüle dokunup, bir hayra vesile olmak isteriz' diyerek, bu doğum gününün sponsorluğunu üstlenen hayırsever Altaş ailesine hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Rabbim hayırlarını kabul etsin. Ayrıca şimdiye kadar 'Gönülden Gönüle' projemiz içinde yer alan ve bir gönüle dokunup, insanların mutluluğuna vesile olan ve olmaya devam eden tüm hayırseverlerimize de teşekkür ettiğimizi ifade etmek isterim. Bu duygular anlatılmaz sadece yaşanır. 'Biz de bu maneviyatı ve huzuru yaşama ve insanların mutluluğuna vesile olmak istiyoruz‘ diyen tüm hayırseverleri, bu tür etkinliklere destek olmaya davet ediyorum. Unutmayalım ki, hepimiz bir engelli adayıyız” şeklinde konuştu.
 
Bugünkü doğum günü programının sponsorluğunu üstlenen Altaş ailesi adına söz alan Sema Altaş, “Sayın Valimiz Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz Hanımefendinin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Özellikle Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan vatandaşlarımızla kurduğu sıcak diyalog, bizleri de derinden etkiledi ve istedik ki düzenlenen bu etkinlikte bizim de bir tuzumuz olsun. Onlarla birlikte bizler de mutlu olduk. Altaş ailesi olarak desteğimiz devam edecektir. Selda Yavuz hanımefendiye Altaş ailesi adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Program, konuşmaların ardından doğum günü pastasının kesilmesiyle devam etti.
 
Doğum günü programında engelli vatandaşlarla sohbet ederek, onlarla yakından ilgilenen ve herbirine sevgisini derinden hissettiren Selda Yavuz, beyaz melekleri ile birlikte doğum günü pastasını kesti.
 
Müzik eşliğinde doyasıya eğlenen engelliler, Selda Yavuz’a sevgi gösterisinde bulunurken, davetlilerle birlikte keyifli bir gün geçirmenin tadını çıkardılar. Sevinç ve mutlulukları ise fotoğraf karelerine yansıdı.
 
Etkinlikte ayrıca, okuma yazma kursuna katılarak başarılı olanlara da Selda Yavuz tarafından okuryazarlık belgeleri verildi.
 
Mevlüde-Rıfat Poyraz Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan engelli vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen doğum günü programında, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak’ın eşi Hatice Çanak, Vali Yardımcısı Bayram Gale’nin eşi Sibel Gale, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten’in eşi Nilgün Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın eşi Münire Tekintaş, Kaymakam eşleri, daire müdürlerinin eşleri ile Altaş ailesi yakınları da hazır bulundu.



Editör: Talip Kocakoç

Bu haber 348 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER YAŞAM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Talip Kocakoç Kadrajından
  Talip Kocakoç Kadrajından
 • Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
  Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
 • Ordu Fotoğrafları
  Ordu Fotoğrafları
 1. Talip Kocakoç Kadrajından
 2. Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları
 3. Ordu Fotoğrafları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
  Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
 • Sezen Aksu / Vazgeçtim
  Sezen Aksu / Vazgeçtim
 • Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
  Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
 • Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
  Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
 • Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
  Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
 • Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
  Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
 1. Fındık Veresiye / Karadeniz Komedisi
 2. Sezen Aksu / Vazgeçtim
 3. Nazlı İlişik - ÇÖL - Video Klip
 4. Hatice Kurtoğlu_Bari Sen Tut Elimi_Video Klip
 5. Ali Kızıltuğ - Benim O Köyümde Alacağım Var
 6. Ben Mustafa Kemalim / Mervegül Kocakoc
VİDEO GALERİ
YUKARI