Bugun...



7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali görkemli bir galayla kapanış yaptı

Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz anısına Forum Mersin tarafından yedinci kez düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali'nin Galası, Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Hülya Koçyiğit, Aydan Şener, İzzet Günay ve Deniz Türkali'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Güncelleme: 16-05-2018 07:31:07 Tarih: 16-05-2018 07:25

7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali görkemli bir galayla kapanış yaptı

Forum Mersin'de Cem Özer'in sunumu eşliğinde görkemli bir galayla kapanış yapan 7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Festivalde Kurmaca kategorisi birincisi Doğu Yakası filmi ile Harun DurmuşBelgesel kategorisi birincisi Dönüş ile Nesli Özalp Tuncer veLevir (Kayın) filmi ile Nusret Oğuzhan Yıldız ve Uğur ErsözCanlandırma/Animasyonkategorisi birincisi ise İstasyon filmi ile Serdar Çotuk oldu.
 
Gala gecesine Hülya Koçyiğit, İzzet Günay, Aydan Şener, Deniz Türkali, Senarist Osman Şahin, Kezban Arca Batıbeki, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, jüri üyeleri, finalistler ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Ekranların ünlü yüzü Cem Özer tarafından sunulan geceye katılan ünlüler şöyle konuştu:
Oyuncu Hülya Koçyiğit, çok anlamlı bir gece yaşadığını belirterek, “Çok değerli, büyük ve önemli bir yönetmeni anıyoruz. Atıf Yılmaz adına yapılan bu gecede yer almaktan dolayı mutluluğumu belirtirken, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Oyuncu İzzet Günay da Atıf Yılmaz'ın birbirinden önemli isimleri, katılımcıları ve onların filmlerini bir araya getirdiğini söyledi.
Oyuncu Aydan Şener, Atıf Yılmaz ile çalışma onuruna ulaşamamasına rağmen 7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali'ne katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Atıf Yılmaz'ın eşi, oyuncu Deniz Türkali ise Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali'nin yedincisinin düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade etti. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali'nin uzun yıllar devam etmesini dileyen Türkali, vefanın şehri Mersin'e teşekkür etti.
Kezban Arca Batibeki de, birçok Atıf Yılmaz filminde görev aldığını belirterek, babasına ve onun filmlerine olan saygısını kısa filmi Ahh Belinda ile gösterdiğini kaydetti.

Forum Mersin AVM Müdürü Adem Erol da, Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali'nin yedincisini gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, bu yılın kazananlarını tebrik etti.

Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hakan Erkılıç ise kısa filmlerin, Atıf Yılmaz'ın belirttiği çağın dünya algılayışına, estetik görüşüne yaratıcı ve eleştirel bir gözle tanıklık ettiklerini belirtti.
 
7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Ödülleri şöyle sıralanıyor:

  • Kurmaca Kategorisi Birincilik Ödülü; Doğu Yakası filmi ile Harun Durmuş
  • Forum Mersin Kurmaca Jüri Özel Ödülü; Sirayet filmi ile Nuri Cihan Özdoğan
  • Belgesel Kategorisi Birincilik Ödülü; Dönüş filmi ile Nesli Özalp Tuncer
  • Belgesel Kategorisi Birincilik Ödülü; Levir (Kayın) ve Nusret Oğuzhan Yıldız ve Uğur Ersöz
  • Belgesel Jüri Özel Ödülü; Abla filmi ile Kenan Diler
  • Animasyon/Canlandırma Kategorisi Birincilik Ödülü; İstasyon filmi ile Serdar Çotuk
  • Animasyon/Canlandırma Jüri Özel Ödülü; Kötü Kız filmi ile Ayce Kartal
  • Animasyon/Canlandırma Jüri Özel Ödülü; Fabrika filmi ile Batuhan Köksal

Gala gecesi, emeği geçenlere plaketlerinin sunulmasının ardından, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.




Editör: Talip Kocakoç

Bu haber 1759 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 5 4 1 0 14 6 12 +8
2 Kasımpaşa 5 4 1 0 11 8 12 +3
3 Medipol Başakşehir 4 3 1 0 7 3 9 +4
4 Kayserispor 4 2 0 2 5 2 8 +3
5 Atiker Konyaspor 4 2 0 2 8 6 8 +2
6 Trabzonspor 4 2 1 1 9 5 7 +4
7 Beşiktaş 4 2 1 1 8 6 7 +2
8 Yeni Malatyaspor 4 2 1 1 4 2 7 +2
9 Antalyaspor 4 2 1 1 8 8 7 0
10 MKE Ankaragücü 5 2 2 1 7 7 7 0
11 Sivasspor 4 1 2 1 3 7 4 -4
12 Bursaspor 4 0 1 3 3 4 3 -1
13 Fenerbahçe 4 1 3 0 4 6 3 -2
14 Göztepe 4 1 3 0 2 5 3 -3
15 Alanyaspor 4 1 3 0 1 9 3 -8
16 Çaykur Rizespor 4 0 2 2 4 6 2 -2
17 Akhisarspor 5 0 3 2 4 8 2 -4
18 BB Erzurumspor 4 0 3 1 3 7 1 -4
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 2 2 0 0 6 0 6
2 Giresunspor 3 2 1 0 5 2 6
3 Boluspor 2 2 0 0 4 1 6
4 Ümraniyespor 2 2 0 0 4 1 6
5 Eskişehirspor 2 1 0 1 4 2 4
6 Altay 2 1 0 1 3 2 4
7 İstanbulspor 3 1 1 1 5 9 4
8 Altınordu 2 1 1 0 5 2 3
9 Hatayspor 2 1 1 0 3 2 3
10 Adana Demirspor 2 0 1 1 2 3 1
11 Afjet Afyonspor 2 0 1 1 1 2 1
12 Gazişehir Gaziantep FK 2 0 1 1 1 2 1
13 Kardemir Karabükspor 2 0 1 1 1 2 1
14 Denizlispor 2 0 1 1 0 1 1
15 Adanaspor 2 0 1 1 1 3 1
16 Balıkesirspor Baltok 2 0 1 1 0 3 1
17 Elazığspor 2 0 2 0 2 4 0
18 Osmanlıspor FK 2 0 2 0 0 2 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Pendikspor 2 1 0 1 3 0 4
2 Menemen Belediyespor 1 1 0 0 5 1 3
3 Sivas Belediyespor 1 1 0 0 3 0 3
4 Tuzlaspor 1 1 0 0 2 0 3
5 Fatih Karagümrük 2 1 1 0 3 2 3
6 Bugsaş Spor 1 1 0 0 2 1 3
7 Manisa BBSK 1 1 0 0 2 1 3
8 Şanlıurfaspor 1 1 0 0 2 1 3
9 Bandırmaspor 1 1 0 0 1 0 3
10 Zonguldak Kömürspor 1 1 0 0 1 0 3
11 Fethiyespor 1 0 0 1 2 2 1
12 Tarsus İdman Yurdu 1 0 0 1 2 2 1
13 Kahramanmaraşspor 1 0 0 1 1 1 1
14 Konya Anadolu Selçukspor 1 0 0 1 1 1 1
15 Kırklarelispor 1 0 0 1 0 0 1
16 Darıca Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 1
17 Tokatspor 1 0 1 0 0 2 0
18 Etimesgut Belediyespor 1 0 1 0 0 3 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Şile Yıldızspor 1 1 0 0 4 1 3
2 Nevşehir Belediyespor 1 1 0 0 4 2 3
3 Tire 1922 1 1 0 0 3 1 3
4 Kozan Belediyespor 1 1 0 0 2 0 3
5 Hekimoğlu Trabzon 1 1 0 0 2 1 3
6 Silivrispor 1 1 0 0 1 0 3
7 Batman Petrolspor 1 0 0 1 1 1 1
8 Artvin Hopaspor 1 0 0 1 0 0 1
9 Gebzespor 1 0 0 1 0 0 1
10 Nazilli Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
11 Karaköprü Belediyespor 1 0 1 0 2 3 0
12 Büyükçekmece Tepecikspor 1 0 1 0 1 2 0
13 Ergene Velimeşe 1 0 1 0 1 2 0
14 Erbaaspor 1 0 1 0 0 1 0
15 Erzin Belediyespor 1 0 1 0 0 1 0
16 Yomraspor 1 0 1 0 0 1 0
17 Körfez Spor Kulübü 1 0 1 0 0 3 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 15/09/2018 Beşiktaş vs Yeni Malatyaspor
 15/09/2018 Göztepe vs Kayserispor
 16/09/2018 Medipol Başakşehir vs Antalyaspor
 16/09/2018 Sivasspor vs BB Erzurumspor
 16/09/2018 Atiker Konyaspor vs Fenerbahçe
 16/09/2018 Çaykur Rizespor vs Bursaspor
 17/09/2018 Alanyaspor vs Trabzonspor
 21/09/2018 BB Erzurumspor vs MKE Ankaragücü
 21/09/2018 Bursaspor vs Medipol Başakşehir
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 15/09/2018 Adana Demirspor vs Hatayspor
 16/09/2018 Boluspor vs Altay
 16/09/2018 Kardemir Karabükspor vs Osmanlıspor FK
 16/09/2018 Denizlispor vs Eskişehirspor
 16/09/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Altınordu
 17/09/2018 Balıkesirspor Baltok vs Ümraniyespor
 17/09/2018 Gençlerbirliği vs Elazığspor
 21/09/2018 Altınordu vs Adana Demirspor
 21/09/2018 Osmanlıspor FK vs Denizlispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/09/2018 Konya Anadolu Selçukspor vs Kahramanmaraşspor
 16/09/2018 Tokatspor vs Menemen Belediyespor
 16/09/2018 Bandırmaspor vs Zonguldak Kömürspor
 16/09/2018 Manisa BBSK vs Bugsaş Spor
 16/09/2018 Şanlıurfaspor vs Sivas Belediyespor
 16/09/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Etimesgut Belediyespor
 22/09/2018 Sivas Belediyespor vs Konya Anadolu Selçukspor
 22/09/2018 Bugsaş Spor vs Pendikspor
 22/09/2018 Etimesgut Belediyespor vs Manisa BBSK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/09/2018 Batman Petrolspor vs Gebzespor
 16/09/2018 Erzin Belediyespor vs Nevşehir Belediyespor
 16/09/2018 Hekimoğlu Trabzon vs Ergene Velimeşe
 16/09/2018 Yomraspor vs Silivrispor
 16/09/2018 Büyükçekmece Tepecikspor vs Karaköprü Belediyespor
 16/09/2018 Körfez Spor Kulübü vs Tire 1922
 16/09/2018 Nazilli Belediyespor vs Kozan Belediyespor
 16/09/2018 Şile Yıldızspor vs Erbaaspor
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI